Rožďalovičtí oslavili 10.výročí odbočky – sportem i posezením!

Turnaji i výletem na Moravu s přáteláčkem s dívčí jedenáctkou…

Dva týdny před vyvrcholením oslav výročí odbočky Odboru přátel v Rožďalovicích jsme na našich stránkách uveřejnili malé pozvání na vyvrcholení rožďalovických oslav v jejich stále krásnější klubovničce. Kdo by si však myslel, že období mezi zdařilým Setkáním odboček a touto plánovanou oslavou prožili Rožďalovičtí s rukama v klíně, setsakramentsky by se mýlil! Posuďte sami:

Třetí červencový víkend je v Rožďalovicích termínem tradiční pouti, jejíž sportovní náplň jako vždy zajišťují rožďalovičtí slávisté! Letos připravili na sobotu 17.7. dokonce turnaj 4 mužstev! Týden nato startovali na turnaji v Křižanovicích a poslední červencovou sobotu pak v podkrkonošském Černém Dole, kde jsou už tradičními účastníky místního turnaje! A předběhněme i časový sled a uveďme účast na každoročním recipročním přítelíčku se skorosousedy z Křince 6.září v rámci místního posvícení (odveta bude 16.října při posvícení rožďalovickém)! A pokud někoho zaráží pondělní termín? Ne, není to chyba, mezi kuriozity patří v Křinci i tzv. modré poposvícenské pondělí!

V letošním roce pak zaznamenali i malou novinku – výlet do Velkých Pavlovic nebyl pouze za božským mokem z lisovaných vinných hroznů. Při loňském podzimním zájezdu za vínečkem slovo dalo slovo a z jedné sličné servírky se vyklubala nejen fanynka, ale přímo aktivní fotbalistka! K nápadu pak nebylo daleko a 14.srpna došlo k realizaci zajímavého nápadu. V rámci tradičních Hodů se uskutečnil i zápas místní dívčí XI. s mužstvem rožďalovických slávistů. Atmosféra výborná, jak je ještě někde na Moravě tradicí a při následném večerním posezením se dohodla i odveta příští rok v Rožďalovicích!

I hrozivé mraky poslední prázdninové soboty se nakonec ustrnuly, takže oslava v interiéru i exteriéru klubovničky mohla probíhat v plné parádě! Chlebíčky, vynikající ovárek, domácí moučníčky jak od babičky! Atmosféru pak dotvářela vůně opékaného selátka, které pak bylo kulinářským vyvrcholením celé soboty! A že bylo vždy co pít – alko i nealko, i to je v klubovničce tradicí!

Můžeme Rožďalovickým závidět? Určitě! Ale pohoda a přátelství jim nespadly z nebe, to je v lidech! A že je to díky lásce ke Slavii? Budiž tomu všemu dík i úcta!

A závěrem ocitujme z Červenobílých listů z jara 2006, kde jsme citovali nejeden zážitek z pobytu v severoněmeckém Hamburgu v prosinci 2005, kam Rožďalovičtí vypravili vlastní autobus. Co se tam tehdy stalo?

Pomalu jsme se přesouvali k trochu potemnělým parkovištím od AOL Arény, která žel zdaleka nepatří k nejideálněji řešeným zvláště pro temný deštivý večer!        V davu si to šlapu i já a hlavou se mi honí, jak nejlépe vyřešit přesun do Česka, zprávy z hřebenu Krušných hor jsou totiž až rázu katastrofického. Věčný problém začátku 21.století, nevybavené a bezohledné kamiony ještě zhoršily již tak problémovou situaci v krušnohorských stoupních!

A k tomu náhle zahlédnu zoufalé houkání dvou sanitek.Míří na naše parkoviště! Co se proboha stalo? Porušil snad někdo předvánoční pohodu? Proč? Proč si asi nedá ta hrstka nenapravitelných z našich řad pokoj ani tady? Spěchám se podívat, co se vlastně stalo. Potkávám jednoho z policistů a jsem záhy uklidněn, že je „Alles in Ordnung“ a  „Vaši moc pomohli“!

Vše se seběhlo v okolí busu Rožďalovických. Je vynikající být v pravý čas na správném místě. V Hamburku to platilo dvojnásob. Obrovitý fanoušek HSV tam  náhle padá k zemi a nevstává. Přibíhají Rožďalovičtí. A začínají jednat. Všeho se ujímá VÍT GRUNTMAN. Na postiženého Němce středního věku už tvrdě hrozí zubatá. Ztrácí dech a zastavuje se mu srdce! Revitalizační masáž a umělé dýchání vše řeší. Přibíhají i přátelé a soukmenovci  nešťastníka a snaží se také pomoci. Přispívají tak k vítězství největšímu! K vítězství života nad smrtí! Češi výrazně pomohli při záchraně života jednoho obyčejného Němce! S naprostou samozřejmostí a s využitím toho, co se někdy s nechutí učili v autoškole nebo kurzech civilní obrany! Strašně bych si přál, aby tento čin nezůstal zapomenut a každý z fanatiků si uvědomil,  že i fanoušek je především člověk. Liberčák či Ostravák, sparťan či Němec! Do Hamburku odcházel i dopis vedení OP s vylíčením celé situace. Zatím byl však oslyšen…. I tento lidský čin patří k desetileté historii rožďalovické odbočky!

Dobi

0411klubovna