Rozhovor s Jakubem Divišem

divis_smallJakub je jeden z mála aktivních fotbalistů naším členem již osm let a tak jsem ho před odletem požádal o krátký rozhovor

Vidím, že sis ještě nechal spravit zuby před odletem na Slovensko, myslíš, že tady v Česku máme lepší zubaře?

Především jsem chtěl mít vše vyřešené, než odletím, protože hlavně v letadle by to asi nedělalo dobrotu. Takže jsem rád, že jsem to stihl tady ještě v Česku a že je všechno v pořádku.

Prostě po osmi sezónách už jsi nechtěl dělat dvojku ani Martinovi Vaniakovi?

Takhle to nelze brát, samozřejmě se moje kariéra musí nějakým způsobem vyvíjet a ve Slavii je momentálně konkurence hodně veliká, takže ta šance, že bych pravidelně chytal je malá a já ve svém věku potřebuji více chytat, takže jsme usoudili, že je potřeba udělat krok dál a jít do klubu, kde budu pravidelně chytat, a myslíme, že Prešov je ta správná volba.

Které hostování bylo pro Tebe nejlepší? V poslední době jsi jich měl hodně ,(zapomněl jsem, že hodně času strávil v B-týmu).

Tak hodně…, měl jsem hostování na začátku, když jsem přišel do A-týmu ve Vyšehradě, potom v Krči a teď v Prešově. Nejlepší bylo určitě to v Prešově, protože tam se mi opravdu moc líbilo, povedla se mi tam „půlsezóna“, takže určitě se mi líbilo nejvíc tam.

Co myslíš – bývalý brankář „Šimurka“  Ti také mohl předat pár zkušeností…

Tak určitě tam ta spolupráce byla jednodušší, protože on byl také brankář, tedy mi dokázal poradit a z pohledu brankáře věděl, jak to cítím já. Komunikace byla tedy určitě jednodušší.

Liga mistrů byla Tvůj vrchol. Myslíš, že na Slovensku také něco podobného přijde?

Liga mistrů je ve fotbale asi vrchol pro každého, na klubové scéně to ani nikam výše nejde, takže je to pro mě určitě vrchol. Na Slovensku jsou ale cíle asi trochu jiné než Liga mistrů, takže myslím, že se tam o takové cíle asi nebojuje.

Ze začátku v Prešově při zápase Tě za bránou někdo otravoval, je to tak?

Vždycky se najde nějaký člověk, kterému nepadnete do oka nebo který k Vám má jisté antipatie, takže tak je i potřeba na to nahlížet. Já jsem ho samozřejmě slyšel, když jsem šel pro balon za bránu při výkopu, ale jinak jsem ho nevnímal a myslím si, že takovéto lidi lze umlčet pouze podávanými výkony a snažil jsem se, aby už příště nepřišel.

Proti Žilině a Slovanu ses dokázal pořádně vyhecovat, myslím, že jsi ani nedostal gól.

Tak v těch úvodních zápasech se Slovanem a Žilinou jsem gól nedostal, ale doma jsou tyto zápasy hodně sledované, jako když k Vám přijede mistr ligy nebo když přijede účastník posledního ročníku UEFA CUP, takže na tyto zápasy je motivace určitě obrovská a jsem rád, že se mi tyto dva zápasy zrovna povedly.

Teď už se asi moc často z Prešova domů nedostaneš…

Když bude nějaká volná chvilka, například reprezentační pauza, tak není problém sednout na letadlo a dojet, takže ta možnost se sem podívat určitě bude.

Děkuji moc za rozhovor a přeju hodně zdraví.

Děkuji.

Rozhovor vedl: Jan Čapek

[nggallery id=41]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..