Mistrovské poháry a beseda v Kolíně

Čtvrtek 4. 2. byl pro slávisty v Kolíně velkým dnem. Uskutečnila se beseda, kdy ve spolupráci s Janem Čapkem (sekretariát OP Slavie) a ve finále s Mgr. Ondřejem Zlámalem (manažer pro komunikaci Slavie) přijeli Ivo Knoflíček a Pavel Dvořák (nyní oba asistenti v B týmu Slavie), z A týmu Vitali Trubila a samozřejmě sám Ondřej Zlámal.

Salonek Obecního domu byl vyzdoben slávistickými vlajkami a šálami. Sešlo se nás 32 (připočtu-li hosty pak salonek zaplněn 37 lidmi), přímo z Kolína či přátelé z okolí. A byla to vydařená diskuze se všemi parametry věcnosti a společenskosti.

Vitali Trubila nám pověděl, že je ve Slavii spokojen, že ji považuje za špičkový český tým a chce se tu více prosadit. Přičemž to není jednoduché, ale věří, že bude stejně platný jako ve Zlíně, Mostě či předtím v běloruských klubech. Porovnával český a běloruský fotbal, vzpomněl na svá podzimní utkání v sešívaném dresu. Ujistil nás, že atmosféra v kabině je perfektní. Je přesvědčen, že týmově i kvalitou jsme na tom mnohem lépe než jiný nejmenovaný pražský klub.
Překvapila nás jeho vynikající čeština, zanechal v nás dojem skromného, sympatického a odhodlaného hráče. Přejeme mu vše nejlepší do další kariéry, prosazení v A týmu a mnoho krásných zápasů v dresu našeho klubu.

Ivo Knoflíček vzpomínal a vyprávěl o časech ve Slavii s hráči Jarolímem, Kubíkem i třeba Bergerem, Hogenem. O nastřílených brankách. Ústředním tématem byla samozřejmě anabáze s odchodem za zahraničním angažmá. Vzpomíná na to s nadhledem a nikdy by neměnil. Ani přes dlouhé čekání než se vše vyřeší, navzdory četným peripetiím. S úsměvem glosoval mnohé zážitky a situace, kterým čelí člověk neznalý prostředí či třeba jazyka. Vzpomínal na bolívijský pas, tréninky na Juventusu, angažmá v St Pauli. Vše píši ve zkratce, pro zájemce jistě doporučíme knihu Neváhej, a běž, kde je vše zajímavě a detailně líčeno.

Spolu s Pavlem Dvořákem, rodákem z nedalekého Týnce n.L, odpovídali dotazy ohledně B mužstva, dalších perspektivních hráčů, propojení s A týmem a podobné.

Mgr Ondřej Zlámal s sebou přivezl mistrovský pohár ze sezony 95-96 i z posledních dvou. Dlouho jsme se fotili a vzpomněli besedy čtyři dny po mistrovském titulu 2008, kdy jsme se v Kolíně snad jako první nepražští mohli s pohárem tehdy potěšit. Ondřej zodpověděl mnoho palčivých dotazů, z hlediska možného, poodhalil zákulisí A týmu. Vzpomněl několik „úzkostných“
zážitků při své profesi.

Díky Janu Čapkovi jsme předali průkazku novému členovi ing J. Jarešovi, prvně byl mezi námi již jako kolínský člen Tomáš Petráň, jinak dlouholetý člen Odboru přátel. A možná, že jsme pomohli k založení další odbočky nedaleko Čáslavi. Vyslanci jejich party mezi námi byli, stejně tak jako parta kutnohorsko – církvických.

Byl to jistě vydařený večer. Tak trochu připomenutí 43. výročí založení kolínského Odboru přátel Slavie. Pamětníkem mezi námi je dnes již jen Jindřich Krátký, zdá se.

A snad bylo našim hostům s námi stejně dobře jako nám s nimi. Alespoň při loučení to tak vypadalo. Takže ještě jednou jim děkujeme. Děkujeme!

Kolem půldvanácté už musely vlajky dolů a účtenky byly vyřízeny do poslední.
V pátek musíme totiž všichni do práce…
Všední život slávisty opět začíná.