Rozhovor s Peterem Grajciarem o jednom snu.

Peter Grajciar Jan Čapek: Co Tě přivedlo do Česka?

Peter Grajciar: Do Česka mě přivedl fotbal, sport a samozřejmě Slavie.

JČ: Tedy  Slavia měla opravdu přednost?

PG: Ano, jistě, poté, co se mi v Nitře celkem dařilo, přišla nabídka od Slavie, kterou jsem upřednostnil před ostatními. Byla pro mě na prvním místě, takže myslím, že jsem se rozhodl správně.

JČ: Od začátku jsi hrál tedy v Nitře nebo i někde jinde?

PG: V Nitře jsem si od začátku hledal místo jako je Slavie a postupem času jsem se vypracoval na člena stabilní základní sestavy. Dařilo se mi, moje výkony (doufám) zaujaly Slavii Praha a o totéž se snažím i zde.

JČ: Viděl jsem, že jeden z  prvních zápasů si hrál za B-tým proti Písku. První půle byla bezvadná, říkal jsem si,  to bude stabilní místo v A-týmu. A pak přišlo zranění.

PG: Ano, máte pravdu. Přišel jsem sem, dostal jsem nějaký čas na rozkoukání a pár zápasů jsem odehrál za B-mužstvo, pak bohužel přišlo to zranění, které mě trochu přibrzdilo. Po něm jsem se musel dostávat do herní pohody a fotbalovou praxi jsem musel nabírat po čas zimní přípravy v tomto ročníku.

JČ: V poslední době jsem si všiml opravdu kvalitní střelby.

PG: Na tréninku to trénujeme, neříkám, že každý den, ale když mám tu možnost, snažím se nějak vystřelit na bránu, protože jen tehdy může dát mužstvo gól, když se o střelbu pokouší.

JČ: Takže v tuto chvíli se už těšíš na Ligu Mistrů?

PG: Samozřejmě jako každý hráč má nějaké ty svoje sny, stejně tak jedním z mých snů bylo dostat se do hlavní fáze Ligy Mistrů. Ale čekají nás ještě těžké zápasy v předkolech a když se to všechno podaří, tak se mi splní jeden velký sen.

JČ: Děkuji za rozhovor.

PG: I já děkuji

Za přepis děkuji naší asistence, Marie Anna Štěpánková.

Jan Čapek.