Rozhovor: Ve Slávii jsem toho prožil hodně…

Rozhovor Jana Čapka s odcházejícím ex-kapitánem Lukášem Jarolímem.

Lukáši, posledně jsme spolu dělali rozhovor, když jsi byl v základní sestavě, člověk si Tě ani nedovedl představit někde jinde. Během krátké chvíle je všechno úplně jinak.

Takový je fotbalový život. To se nedá nic dělat. Samozřejmě to pro mě bylo zklamání, ale nezbývalo mi nic jiného, než to respektovat. Zůstal jsem tady půl roku, aniž bych odehrál zápas. Takhle jsem si určitě loučení se Slavií nepředstavoval, ale nedá se nic dělat. Na Slavii mám dobré vzpomínky, i když ten konec nebyl podle mých představ. Ve Slavii jsem prožil hodně let, s fotbalem jsem tady začínal, pak jsem zde začal hrát i ligu a zahrál jsem si evropské poháry. Takže se Slavií jsem toho prožil hodně.

Byla zimní příprava a potom přišel takový tvrdý verdikt. Ta příprava snad nebyla špatná, ne?

O vyřazení z kádru rozhodlo vedení. Přišli noví hráči a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Také to pro mě bylo překvapení, nic příjemného. Nečekal jsem to.

Jak ses vyrovnal s faktem, že jsi chodil jen trénovat? Nebyla to taková skepse?

Kdyby se mi naskytla nějaká příležitost hrát tady poblíž Prahy, něco ligového, tak bych na ten půlrok přestoupil. Nic ale nebylo, protože v zimě jsou kádry týmů víceméně uzavřené. Na přestupy to není ideální období, takže mi nezbývalo nic jiného, než ve Slavii zůstat. Nechtěl jsem úplně končit, věřím, že od léta nějaké to angažmá ještě najdu. Minimálně rok bych ještě hrát chtěl. Bude záležet hlavně na zdraví, fotbal mě pořád baví, fyzicky se cítím stále dobře. Teď to musím brát tak, že jsem si půlroku odpočinul psychicky. Zdravotně jsem nachystaný a věřím tomu, že si od léta někde zahraji.

Překvapil mě návrat Tvého bratra. Mnozí fanoušci očekávali, že se tady sejdete oba dva. Nakonec bylo všechno jinak.

Psalo se o tom, ale byla to otázka spíše pro vedení. Brácha dostal nabídku od Boleslavi a přestoupil tam.

Byl jsi stále, i ten poslední půlrok, v kabině, jak jsi viděl tu týmovou proměnu?

Každý si představoval, že tahle celá sezóna bude daleko lepší. I když ten konec pod Michalem Petroušem je herně i výsledkově vynikající. Všichni předpokládali, že takhle to bude od začátku sezóny. Tým, o kterém si myslím, že byl dobrý, se však „plácal“ uprostřed tabulky. Chvilku tam byly i záchranářské starosti. S tím nikdo nepočítal, každý si myslel, že toto mužstvo má na víc, než co předvádělo skoro celou sezónu. Kromě toho konce, kde ty výsledky spolu s herním projevem byly dobré.

Měl bys pro to nějaké vysvětlení?

Hodně věcí může ovlivnit trenér, ale na hřišti jsou hráči a ti to ovlivňují nejvíce. Fotbal je kolektivní hra a všichni na tom nesou svůj díl viny či zásluh, ať jsou výsledky dobré, nebo špatné. Je to o trenérovi, o mužstvu a o hráčích.

Plány do budoucna už jsi nakousnul. Jako hráč, který to tady prožil od žáků, nechtěl by ses jednou vrátit a pomáhat tady s něčím?

Uvidíme, jak to bude a kdy přestanu hrát. Teď budu dělat trenérskou školu a to je běh na dlouhou trať, chtěl bych si udělat profesionální licenci. Nějaký ten rok to bude muset ještě počkat. Ke Slavii mám blízko, prožil jsem tady spoustu let. Pokud bych pro nějaký klub v Čechách měl pracovat v nějaké funkci, tak bych byl rád, kdyby to byla Slavia. Uvidíme.

Teď je to asi poslední rozhovor ve Slavii. Nebo ještě nějaké přijdou?

Uvidíme. Hrát ve Slavii už asi nebudu, ale kdo ví, co za pár let bude.

Lukáši, do budoucna Ti přeji hodně zdraví a ať se ti daří v dalším působišti.

Děkuji. Slavii přeji, aby se jí dařilo. Jméno Slavie by mělo být v tabulce na těch předních příčkách a věřím tomu, že v následujících letech to tak bude.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..