Rozhovor: Vladimír Eckhardt

JEDNA ZE VZPOMÍNEK NA SPOLEČNOU ČESKO-SLOVENSKOU LIGU

Na tradičním setkání starých gard v istrijské Poreči v polovině června, kde se pravidelně účastní i rekreační WI.FO-OP a fotbalisté rožďalovické odbočky, zazářila letos stará garda Spartaku Trnava, , několikanásobného mistra Československa.v němž bylo možno zatleskat mimo jiné známým fotbalistům z federální éry – Jurčovi, Timkovi, Majerníkovi. Jan Čapek využil příležitosti a vyzpovídal jednoho  zdalších trnavských hráčů, Vladimíra Eckhardta:

Můžeš se našim čtenářům trochu připomenout ?

Jmenuji se Vlado Eckhardt, je mi 53 let a hrál jsem v bývalé československé lize za Spartak Trnava, Dunajskou Stredu  a Slovan Bratislava. Zároveň jsem byl reprezentantem Československa v olympijském mužstvu, za které jsem sehrál 7 zápasů. Naším trenérem byl tehdy Milouš Kvaček, který již žel není mezi námi, a dále Jozef Jankech. V lize jsem odehrál 176 zápasů, dal 14 branek a nyní, na stará kolena, se stále ještě věnuji fotbalu a zúčastňuji se takových to turnajů pro old-boys.

Takže kariéru jsi skončil … ?

Kariéru jsem skončil v Rakousku  v  41 letech

Jak ses vůbec k téhle skupině zapálených příznivců dostal ?

To jsou všechno přátelé. Ze začátku jsem na toto neměl čast, byl jsem podnikatel. Nyní už mám času víc – a Peter Jurčo to organizuje. Pozval mě,  jestli bych neměl zájem, takže tímto způsobem jsem se sem dostal.

Jak vzpomínáš na federální ligu.

Já na federální ligu velmi rad vzpomínám, protože to mělo svou úroveň, ten československý fotbal oproti dnešní slovenské lize a možná i  proti české. Ta úroveň spadla i tím, že my jsme nemohli tak mladí odcházet do zahraničí, jako je tomu dneska. Tím se ty ligy oslabují, ale celkově si myslím, že tehdy bylo víc srdce v tom fotbale, než dnes mají mladí hráči.

… je to zde na Istrii  již 16. ročník a doposud se nám nepodařilo dostat sem jediného internacionála.

Tak to je smutné, že si nenajdou čas, mohou sem přijet , vždyť je to tak organizováno tak volně, že to není  čistě jen o fotbale, ale je to i o zabavě, o rekreaci, myslím si, že je to takové zpestření toho čistě fotbalového života.

Co říkáš hlasům o návratu federální ligy ?

Já si myslím, že když se to všechno  dotáhne tak, jak by to mělo být, najdou se peníze, hlavně na Slovensku nemáme stadióny tak vybudované jako v Česku a i podmínky jsou na Slovensku daleko za českými. Ale jinak, já bych to přivítal, ta úroveň by určitě šla nahoru.

Takže největší problém je asi finanční stránka.

Jestli to dokáží zajistit ti lidé, kteří chtějí opět spojit ten československý fotbal, jestli budou schopni zajistit i finance.

Díky za rozhovor, přeji stále radost z fotbalu a hodně zdraví

eck

Vladimír Eckhardt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..