SERIÁL LETOŠNÍCH VÝROČEK ZAKONČILA ODBOČKA PŘÍBRAM

Ve středu 27.března se k výročnímu rokování sešli příbramští slávisté, jejichž odbočka je cenná nejméně ze dvou pohledů – Příbramští jsou v současnosti jedinou odbočkou, která působí  ve městě, kde se hraje ligový fotbal (v minulosti to bylo i Brno, Olomouc, Ostrava, Uherské Hradiště, Jablonec  a České Budějovice) a zároveň jsou i odbočkou s nejdelší nepřetržitou činností – letos jejich kronika již otevřela 46.stránku.

A že jsou odbočkou živou, dokázala i výroční zpráva, kterou přednesl předseda odbočky př.Kropáček. Tradiční taneční zábavy, letní posezení „na Marii“, pravidelné, všem otevřené úterní výborové schůze, vánoční pochod důlní štolou, vítání Nového roku i výlety na kolech. Ten loňský se mimořádně vydařil – Brdy je přivítaly s otevřenou prosluněnou náručí, a tak se dojelo až k Padrťským rybníků, kde vynikl výbornou kondicí i nejstarší účastník př.Krůta! A zapomenout nesmíme ani na třetí místo mužstva Příbrami na loňském Setkání!

Slávisté museli opustit tradiční místo výroček  i zábav – restauraci Švejk v centru, která ukončila svoji činnost, ale azyl našli na kraji Březových Hor, ve vinárně U Simony, kde již velmi úspěšně proběhla letošní Josefská zábava a v odděleném, zcela zaplněném salónku i letošní VH.

Pro Příbramské je důležitá i otázka vzájemného přátelství s blízkými odbočkami – srdečně uvítali Žilovské i Dobříšské, hlásí se i ku pomoci odbočce Kolín při přípravách jejich střelecké soutěže. A samozřejmě nechyběli ani zástupci výboru OP a sekretariátu.

Hlavní hvězdou večera však měl být a také byl právem oblíbený Standa Vlček. V minulých letech to nevyšlo, vše však s plným zaujetím vynahradil letos. Upřímné odpovědi na desítky dotazů, fundované názory, hezké vzpomínky i inteligentní vystupování  dokazují, že Standa byl hvězdou nejen na hřišti, ale i v roli funkcionáře. Hornická švancara ve slávistických barvách mu bude jistě připomínat tento hezký večer, k jehož zdaru přispěl ve velké míře i on!

Dobi

[nggallery id=171]