Slavia fans – pátek 11. červen 2010

Zúčastnil jsem se setkání slávistických fanoušků, které proběhlo na popud skupiny „Tribuna sever“ a mělo se zabývat posledními událostmi v souvislosti s působením Bohemians 1905 v Edenu.

Jak mnozí vědí, skupina Ultras vyhlásila bojkot domácích zápasů Slavie jako reakci na podepsání nájemní smlouvy mezi společností E-Side a Bohemians 1905, která klubu Bohemians umožní využívat stadion Eden, což pro mnohé fanoušky zanamenalo ztrátu pocitu z domácího stadionu, stadionu milované Slávie.

Tato skutečnost nebyla s fanoušky vedením Slavie citlivě vykomunikována a předem vysvětlena a dotkla se i pocitů členů Odboru přátel. Vždyť vzájemná komunikace a důvěra mezi fanouškem a vedením klubu a z ní plynoucí oboustranná podpora je jedním ze základních kamenů konečného úspěchu.

Na počátku června proběhlo setkání vedení Slavie se zástupci fanoušků Ultras, Zajímaly mě výsledky tohoto setkání s vedením i názory fanoušků ve světle nových skutečností. Vraťme se tedy k pátečnímu večeru 11. června a tomuto setkání fans.

Na půdě SportBaru v Edenu se sešla pestrá směsice fanoušků, od převažující většiny skupiny Ultras po zástupce Odboru přátel, včetně jednoho zakládajícího člena, až k zástupcům Fanklubu. Diskuse byla zajímavá, byly vysvětleny některé kroky vedení, např. angažování pana Pučka, otázka trenéra a kromě radikálních názorů, podporujících bojkot domácích zápasů Slavie po dobu působení Bohemians v Edenu, zde zazněly i některé návrhy, se kterými nelze než souhlasit. Za Odbor přátel jsem odprezentoval náš nesouhlas s bojkotem, bojkot nezlepší vztahy s vedením Slavie a poškodí samotnou Slavii. Jiné „kafe“ jsou ale návrhy, které by neměly být neproveditelné a vedou k identifikaci stadionu jako slávistického stadionu, např. logo Slavie zvenčí stadionu, stožáry na vlajky nebo síň slávy. Plnou podporu zasluhuje i návrh na zpracování koncepce práce s fanoušky spolu s pravidly komunikace.

Lze jen doufat, že fanoušci i vedení Slavie nebudou k sobě vzájemně hluší, že některé návrhy budou zrealizovány a že se všichni dle svých sil a možností budeme opět společně scházet na zápasech Slavie a společně bojovat a vítězit.

HCH

Pohled iniciátora pátečního setkání lze nalézt: ZDE