Slávisté podruhé na Sněžce

První srpnovou neděli nebyl žádný fotbal, ale příznivci Slavie z Odboru přátel se přesto sešli a tentokrát v Krkonoších. Naším cílem byl nejvyšší bod hor, Sněžka. Společně s kamarády z odboček z Kolína, Spořilova, Arey 114 či výboru OP jsme se sešli krátce před osmou hodinou na dolní stanici lanovky v Peci pod Sněžkou. Kromě dvou statečných, kteří se naši nejvyšší horu rozhodli zdolat Obřím dolem, jsme všichni ostatní vyjeli první úsek na Růžovou horu. Odtud se potom část výpravy vydala pěšky na vrchol, druhá část pokračovala lanovkou až na Sněžku, aby připravila malé pohoštění a přípitek na setkání fanoušků Slavie na nejvyšší české hoře.

Sněžka nás přivítala mlhou a teplotou něco nad 11 stupňů, což bylo oproti předchozím vedrům příjemné schlazení. Než dorazila pěší výprava z Růžové hory, mlha se z části rozplynula a vítr zeslábl, takže celá skupina 27 slávistů mohla oslavit zdolání nejvyššího kopce Čech, pochutnat si na řízcích, koláči a užít si pěkných výhledů do Čech i do Polska.

Po přípitku a nezbytném zdokumentování našeho setkání se část skupiny vydala přes Luční boudu zpět do Pece, větší část sestoupila ze Sněžky na Pomezní Boudy, kde na účastníky čekala ještě jedna atrakce, návštěva horského pivovaru Trautenberk spojená s degustací tam vyráběných piv.

Tak zase za rok v Krkonoších.

Za Slavia Fans Krkonoše sepsal přítel Marek Šváb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..