Slávistické prasátko – turnaj ve stolním tenise

V sobotu 1. února 2020 se konal již čtvrtý ročník turnaje ve stolním tenise s názvem „Slávistické prasátko“. Jako už tradičně jsme se sešli v hale v Ledečské ulici, my, jako členové pořádající odbočky v 9 hodin, abychom vše přichystali, ostatní přihlášení účastníci se dostavili na desátou hodinu, v 10:30 jsme tak mohli začít hrát.

dort pro první družstvo

Do hry se pustilo šest dvoučlenných týmů – Havlíčkův Brod „A“ i „B“, stejně tak Brandýs nad Orlicí i Area – Area 114 a Area Semily. Hrálo se stylem „každý s každým“ plus čtyřhra.

Pěkně nám to odsýpalo, k čemuž dopomohl i pitný režim z nedaleké restaurace. Právě v ní jsme měli od 11:30 domluvený oběd – všichni si pochutnali na vývaru a řízku s brambory. 

Po obědě byla hra některých z nás trochu těžkopádnější, ale zvládli jsme to. Turnaj skončil asi ve dvě hodiny odpoledne s tímto výsledkem:

1. AREA 114 – Michal Trávníček/Jan Pololáník = 10 bodů, 5:0

2. BnO „A“ – Jaroslav Beneš/Vladimír Bartoň = 8 bodů, 4:1

3. AREA 114+SEMILY – Stanislav Kalina/Jiří Vejnar = 6 bodů, 3:2

4. HB „A“ – Daniel Hermann/Michal Tecl = 4 body, 2:3

5. BnO „B“ – Vladimír Knapovský/Marek Mucha = 2 body, 1:4

6. HB „B“ – Markéta Šrutková/Jaroslav Hajšman = 0 bodů, 0:5

Mohli jsme tak přistoupit k tomu nejpříjemnějšímu – rozdání cen. Týmy na prvních třech místech byly samozřejmě odměněny, ti první dokonce získali cenu nejlepší a nejchutnější – krásný dort se slávistickým motivem. A protože kluci z Area 114 nejsou lakomí, spořádali jsme ho všichni společně.

Nemohla chybět ani oblíbená tombola, která byla opět slušně „nadupaná“. Všechny lístečky byly prodány, tombola se neztratila, a tak mohla působit pouze radost. 

Po těchto příjemných povinnostech jsme mohli s klidným svědomím opustit uklizenou halu a odebrat se do restaurace. Kromě výše zmíněného dortu jsme si všichni ještě dali něco k pití a chvíli s přáteli poseděli.

Děkujeme všem za milé setkání a těšíme se na další při různých příležitostech Slavie se týkající. 

Markéta Šrutková, člen OPS Rebelové Havlíčkův Brod. (článek nebyl redakčně upraven)

účastníci turnaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..