SLÁVISTIČTÍ SPORTOVCI V ZIMNÍ ČÁSTI SVÝCH SOUTĚŽÍ

Jak napovídá zájem našich fanoušků o zimní Tipsport ligu, kde Slavia postoupila po výhře nad Libercem do závěrečného play-off, je zřejmé, že každý z nás už netrpělivě očekává zahájení jarní fotbalové půlsezóny. Slavia – jako největší sportovní klub v Česku však má svoje želízka v ohni i v tzv. zimních sportech, a tak si jistě zaslouží naši pozornost i sporty další.

Dobře rozehranou extraligu letos mají naši hokejisté, závěrečné play-off by jim uniknout nemělo, nyní půjde o to, aby si zajistili co nejlepší pozici pro závěrečná klání.

Hokejisté pozemní mají rovnocennou soutěž ke klasické soutěži pod širým nebem – extraligu halového hokeje. Ta vyvrcholí v mužské i ženské kategorii v neděli 10.února. Muži jsou v základní části zatím druzí za Rakovníkem, ženy naopak před Rakovníkem vedou o 8 bodů. Takže 10. února jistě budeme držet palce i my!

Kuželkářky se letos usadily na 2.místě a vypadalo to již dost beznadějně. Minulý víkend však vedoucí Blansko prohrálo nečekaně doma se Zábřehem, a tak naše ženy snížily ztrátu na pouhé dva body (zde liga nekončí paly-off a rozhoduje celková tabulka!). Volejbalistky se propadly do dolní poloviny dlouhodobé tabulky, jejich postavení ještě zhoršila prohra 0:3 se suverénem soutěže Prostějovem! A házenkářky? Pohár už mají v kapse (přesněji: ve vitríně) a nyní jde o to, dohrát důstojně česko-slovenskou Interligu. Zatím jsou šesté, ale co je důležité, před nimi jsou 2 slovenské celky a „jen“ 3 družstva z česko-moravské části. Je tedy prakticky jistá účast v play-off o mistra ČR, které se přirozeně hraje bez účasti slovenských celků!

Dobi