STANISLAV VLČEK SE BEZ PROBLÉMŮ ZAPRACOVAL DO FUNKCE VEDOUCÍHO MUŽSTVA

Rozhovor Jana Čapka s jednou ze slávistických ikon o jeho pokračování ve Slavii.

Měl jsi dost času na přípravu na novou funkci. Je to vše podle tvé chuti ?

Je to pro mě obrovská změna. Z profesionálního fotbalu na hřišti jsem se dostal na druhou stranu. Jsem moc rád, že tuhle funkci mohu dělat, že mohu pracovat ve Slavii, že mohu být i nadále s týmem. Moc si to tu užívám, práce mě baví, jsem rád, že jsem stále součástí kolektivu, s klukama. Jsem spokojen s prací, kterou dělám.

Měl jsi čas na přípravu, potřeboval jsi něco dostudovat nebo jít za někým pro radu ?

Nejdůležitějším mým pomocníkem je Míra Držmíšek. Je to dlouholetý funkcionář, o všem má obrovský přehled a já jsem rád, že ho tady k sobě mám. Nejvíce rad jsem tak dostával a stále dostávám od něj.  Jsem ve funkci dva měsíce a pořád se učím.

První dojem byl určitě z přípravy a ze zahraničí, nastaly nějaké problémy ?

Cele ty dva měsíce běží tak, jak jsem si to představoval. Žádné větší problémy se nevyskytly ani v zahraničí. Všechno probíhá podle plánu.

Teď z toho vyplynou další úkoly –  pomoc při přestupech, poradní hlas do sestavy.

Díky tomu, že působím ve stejné místnosti s trenérem, tak se samozřejmě o fotbale bavíme, Hovoříme i o mužstvu jako takovém, ale poslední rozhodnutí je vždy na trenérovi. Co se týče přestupů, tak to je práce sportovní ho ředitele Míry Držmíška, který má k sobě Luboše Kubíka. Na přestupech se nepodílím, mě spíš potom čeká práce s klukama, kteří sem přijdou. Postarat se o ně, aby co nejlépe a co nejrychleji zapadli do kolektivu.

Je to časově náročnější než při aktivním působení na hřišti?

Tahle práce je určitě časově náročnější. Když mi,  jako hráči, skončil trénink, podstoupil jsem  rehabilitaci a mohl jsem jít domů. Teď jsem tady s klukama přes trénink a potom mě čeká další zařizování, takže toho času je určitě méně, ale jsem rád, že tu práci mohu dělat –  a to je ta příjemná stránky.

Teď budeš taky chodit s hráči na disciplinárku, jsi na to připraven ?

Za své kariéry jsem tam byl jednou, když jsem dostal červenou kartu. To ale k mé funkci patří, to se nedá nic dělat. Věřím, že nebudeme řešit žádné velké věci nebo že by kluci dělali nějaké vylomeniny.

Jsi připraven je obhajovat ?

To uvidíme až podle toho, co případně provedou.

Takže – díky  za rozhovor a hodně zdaru v nové funkci!.

Poznámka redakce: Snažíme se všechny články na našem webu redakčně redigovat a někdy se neshodneme v tom, nakolik tykání není až příliš důvěrné, nakolik  není na škodu společenské úrovni. Podobně je tomu i v případě v určitém slova smyslu u výrazů majících charakter žargonu. Ale věříme, že u Standy Vlčka, kterého má jistě každý z nás rád jako slávistickou ikonu, jako jednoho z nás, nám to prominete. Jak byste jinak třeba zformulovali spojení „kluci v kabině“? Takže děkujeme za pochopení!

Obrázek: Prazsky.denik.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..