TITUL POZEMKÁŘŮM I POZEMKÁŘKÁM, RAGBISTÉ STŘÍBRNÍ!

Jak už je tradicí našeho webu, rádi poblahopřejeme i úspěšným slávistům i z jiných oddílů, i když se nejedná o fotbal nebo hokej.

Sobota 25.června byla zvlášť slavnostní pro obě naše pozemkářská družstva. Odehrávaly se totiž poslední, rozhodující zápasy jejich ligových soutěží. A obě družstva nezklamala a po několika letech dosáhla „double“ – mistrem jsou konečně muži i ženy! Naše pozemkářky zdolaly Pragu 2:1, muži družstvo President 3:1! Blahopřejeme! Obě družstva se tak připojila k mistrovským kuželkářkám a hokejistkám!

O příčku nejvyšší bojovali v předposledním červnovém týdnu i naši ragbisté, obhájci loňského titulu. I když se jim v dlouhodobé soutěži nedařilo tak jako loni, dokázali se zejména na jaře zvednout a nakonec vybojovat i finále, které se odehrávalo přímo v baště ambiciózních Říčan, kde je ragby rozhodně sportem č.1. A neprodali svou kůži lacino. I když brzy po začátku prohrávali 0:10, dokázali ještě srovnat a podlehli až v prodloužení celkovým skóre 10:21. I tak jim patří náš dík za výbornou reprezentaci naší Slavie, stejně jako našim házenkářkám, které sice prošly dlouhodobou česko-slovenkou Interligou suverénně, ale finále play-off je nezastihlo žel v nejlepší formě a podlehly nadšeně hrajícímu Veselí na Moravě 2:3 na zápasy.

Dobi