TRAGICKÉ POVODNĚ NA SEVERU A DOBRÁ SRDCE SLÁVISTŮ

Určitě nejen ti z nás, kteří mají kus toho srdíčka vázaného k českému Severu, sledovali v uplynulých dnech marný a zoufalý  boj s běsnícím živlem v Libereckém a Ústeckém kraji a přemýšleli o solidární pomoci.

A že nešlo jen o planá a pustí slova, dokazují vedle často nenápadné lidské pomoci i děkovná slova Vikingů z Lípy, naší známé odbočky z Libereckého kraje! Ocitujme z  jejich poděkování:

Děkujeme za nabídku pomoci

Před týdnem se naším krajem prohnala ničivá povodeň, což nenechalo spát nejen zasaženým lidem, ale i dalším, kteří nabízeli pomoc při odstraňování škod. Jelikož se nacházíme v tomto postiženém regionu, dostali jsme několik nabídek na pomoc, někteří se ptali, jak na tom jsme apod. Všem, odbočkám i jednotlivcům, chceme tímto poděkovat. Naštěstí pro nás, nebyly naše domovy nikterak zasaženy. Každý má však nějaké známé či příbuzné, kteří více či méně zasaženi velkou vodou byli, takže sami pomáháme postiženým. Zasaženo bylo například dějiště loňského Setkání Zákupy. Ještě jednou děkujeme za optání pro případnou pomoc.

Dobi –