ÚSPĚŠNÍ SLÁVISTÉ NA DALŠÍCH KOLBIŠTÍCH

Obě pozemkářská družstva nezklamala a mistrovsky zazářila!
Vlajkovou lodí slávistických úspěchů jsou už po dlouhé léta obě naše pozemkářská družstva. Ženy obhájily svůj titul suverénně již 3 kola před koncem, když měly v dlouhodobé soutěži 11 bodů náskok. Mužská liga se hraje trochu odlišně a suverénní vítěz dlouhodobé soutěže musí ještě podstupovat martyrium play-off. Ani tam však slávisté nezklamali a Litice u Plzně vyřídili nejkratším možným způsobem – ve dvou utkáních! Blahopřejeme!


I kuželkářky obhájily titul!
Remízou v posledním kole v kuželně největšího soupeře – Zábřehu se naše kuželkářky rozloučily s letošní mistrovskou sezónou a připsaly si tak svůj třináctý titul! Po špatném vstupu do soutěže se propracovaly postupně na čelo a titul právem obhájily!
Volejbalistky skončily i zůstaly sedmé
Mezi roky, kdy naše volejbalistky míchaly pořadím na nejvyšších příčkách, rok 2009 rozhodně nepatří. V dlouhodobé soutěži 11-členné ligy skončily naše volejbalistky sedmé, což znamenalo souboj s stříbrným Brnem, který prohrály ve 3 utkáních, přičemž si lépe vedly v obou zápasech v moravské metropoli (2:3 a 1:3) než doma (0:3).
Házenkářky v interlize páté, v české lize končí v semifinále a jsou třetí
Česko-slovenská interliga uzavřela v polovině dubna svoji dlouhodobou část a naše házenkářky nakonec poskočily na páté místo s 24 body, když o skóre nakonec předběhly šestou Šaľu. Vítězem se staly Michlovce s 32 body, o 2 body zpět zůstal nejlepší celek z Česka, Veselí nad Moravou. Třetí byla ŠKP Bratislava, čtvrtá, o 2 body před námi Olomouc, která se tak stala naším semifinálovým soupeřem v českém play-off., kdy čtvrtým do party se stal Písek. Po porážce v Olomouci podlehly naše házenkážky i doma, v dramatickém zápase po prodloužení 27:28 a v bojích o 3.místo hraných na 3 vítězné zápasy porazily doma Písek 35:20 a 41:22, vyhrály i na Otavě 39:16 a skončily celkově třetí.
Slávistické veslování – to je nejen Mirka Knapková!
Slávistky jsou chloubou českého veslování a nejen jej!
Zvolá-li se „české ženské veslování“, odpoví ozvěna SLAVIA! A donedávna byla symbolem pouze ikona českého ženského veslování, skifařka Mirka Knapková“ Loňská mistryně Evropy a vicemistryně světa si na obou šampionátech o jedno místo pohoršila, ale světový bronz a evropské stříbro – kolik českých sportovců se může pochlubit.
Ještě více a příjemně překvapily sestry Antošovy, které začínaly s veslováním rovněž ve Slavii, i když „jen“ v té děčínské, aby pak přešly do Slavie pražské. Nerychlo sestavený dvojskif byl na MS „až“ pátý, ale Jitka a Lenka Antošovy si už na ME v Polsku stříbro ujít nenechaly. Dodejme k tomu, že starší Jitka má i několik zlatých medailí ze soutěží do 23 let!
Dobi