VÁNOCE, VÁNOCE ODCHÁZEJÍ – MALÉ OHLÉDNUTÍ ZA NĚKOLIKA ÚSPĚŠNÝMI AKCEMI NA NAŠICH ODBOČKÁCH

Ani letošní svátky vánoční, ač se vlastně jednalo jen o prodloužený víkend, nezůstaly bez zajímavých akcí na našich odbočkách. Posuďte sami:

VánoceStrakoniceZačněme ve Strakonicích,  které budeme právem poslední červnový víkend nového roku nazývat hlavním městem slávistů. Strakoničtí se po loňském premiérovém úspěchu rozhodli letos Předsilvestrovské derby Slavia – Sparta fanoušků zopakovat! A nás může jistě těšit, že slávisté v pěkném a korektním zápase zvítězili 4:3! Slávisty přišla povzbudit i parta z blízkých Katovic,  kteří se vydali na zpáteční cestu pěšky, aby nezůstali jen u pasivního sledování sportu! Co však stojí za zaznamenání a velkou pochvalu, je sbírka na podporu dětské nemocnice ve Strakonicích! Vybralo se 10 000 Kč!

Na jihu Čech ještě chvíli zůstaneme. Odbočka Božetice u Milevska uspořádala na Boží hod turnaj ve stolním tenisu neboli pinčesu za účasti 7 dvojic.

Ani Příbramští na Vánoce  nezaháleli a na Štěpána opět pochodovali hornickou štolou.

Rožďalovická klubovnička nebyla tentokrát připravena na besedu nebo přátelské posezení, ale  27. prosince hostila účastníky Vánočního turnaje v křížové sedmě, což je oblíbená karetní hra pro podobné příležitosti.

Náš přehled vychází ze zpráv, které se k nám dostaly a je možné, že i jinde na Vánoce sportovali nebo připravili nějakou společenskou akci Budiž to i malou výzvou k tomu, aby se nebáli se o zážitky ze svých akcí podělit!

Na závěr jsme si nechali desetiboj v netradičních disciplínách  – Slávistické božíhodové sportování v Brandýse nad Orlicí.  Brandejšťáci tak opět mohli využít výbornou spolupráci s místní základní školou a tím i prostory tělocvičny. Určitě jsou zajímavé disciplíny, ve kterých se soutěžilo: Kopy nohejbalovým míčem na házenkářskou branku, což se odehrává vyřazovacím způsobem a při zvyšující se vzdálenosti od branky. Stejným způsobem probíhala i soutěž v kopech nohejbalovým míčem na florbalovou branku. Nechyběla soutěž v hodu golfovým míčkem do odpadkového koše.  Basketbalový koš byl v permanenci třikrát – na čas se soutěžilo ve střelbě dvojtaktem a následovaly trestné hody (tzv. „šestky“) jednak 10x tenisovým míčkem, jednak 10x „opravdovým“ basketbalovým míčem. Nohejbalovým míčem se kopalo 5x na florbalovou a 5x na házenkářskou branku. Přesnost vyžadoval hod házenkářským míčem na terč, který představovala kuželka na lavičce. Přes celé hřiště se házelo tenisovým míčkem na florbalovou branku. A konečně malá modifikace oblíbené „čáry“ gumovým kroužkem za použití dřevěné tyče. Legrace se užilo dost, a to i při závěrečném vyhodnocení v pivnici U Medvěda (tam přišli i ti, kteří všechna klání jen sledovali z povzdálí nebo pomáhali při hodnocení) – mezi 10 účastníky bylo přitom sedm, kteří vyhráli aspoň jednu disciplínu, takže volba nadmíru úspěšná i po této stránce!  A mimo jiné se spřádaly plány na letošní poslední akci – tradiční Silvestrovskou vycházku!

vánoceArea114Málem by se nám z přehledu vánočních akcí vytratila i předvánoční beseda odbočky AREA 114 v boardroomu stadiónu v Edenu 20.prosince, kde hlavním hostem byl Ing. Martin Krob, vlastně nyní v trojjediné funkcí – generální ředitel SK Slavia – fotbal, a.s, předseda OP a spolumajitel fanshopu. Zájem byl obrovský a „Areáci“ správně předpokládali, že boardroom není „nafukovací“, a tak účast vázali na povinnost předběžného přihlášení se a – místa byla již první den obsazena! Zajímavé informace doplnil i perfektně zajištěný catering, takže pro všechny účastníky to byl krásný vstup do času vánočního!            

Dobi

/článek nebyl redakčně upraven/ 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..