VE STRAKONICÍCH ZAVONĚLY (NEJEN) SLÁVISTICKÉ JITRNIČKY!

V sobotu 20. 2. 2016 se v hospůdce Na Křemelce poblíž sportovních center  v městě dudáků a motorek uskutečnily premiérově „Slávistické vepřové hody“, které zorganizovala odbočka strakonických slávistů. Atmosféra byla nadmíru příjemná, podával se postupně ovárek, jelítka, jitrničky, tlačenka, sulc i nezbytná polévka  „prdelačka“. Organizátoři v čele s předsedou Vlčkem již od časného rána roztápěli nezbytný kotel, aby již kolem 11:00 hod. se mohla podávat polévka a teplý ovar.
Pozvání na akci z hostů přijali členové pražské slávistické odbočky AREA 114, přijel i pan Zápotocký s řadou svých historek z minulosti i současnosti Slavie. Škoda jen, že ve stejný den probíhala výročka v Mníšku a mariášový turnaj v Brandýse/Orl., jistě by přijeli i další!  Ale únor je pro podobné akce ideální, takže jak to  nejlépe vyřešit?, Ve 14: 00 hod. na Křemelku dorazil i Ondřej Zlámal a Václav Hanzlík, kteří zde představili další krásnou knihu o Slavii, tentokráte pod názvem „Vzpomínky mistrů“. Tato kniha navazuje na krásnou knihu předcházející, která byla také ve Strakonicích představena a jejíž název je „Splněný slávistický sen“.
Nálada všech účastníků vepřových hodů byla nadmíru přátelská, bylo si stále o čem povídat, neboť Slavia konečně prožívá svůj očekávaný restart a většina diskuse se točila kolem fotbalu. Samozřejmě se probíraly i dojmy z tak trochu nepovedeného zápasu v Jihlavě večer před tím…
Pro stále úspěšnější strakonickou odbočku se rýsuje zejména užší spolupráce s pražskou odbočkou AREA 114, ale jistě nezůstanou stranou ani další odbočky na trase směr Praha, kde je odjakživa řada slávistů, ať už se jedná o Mníšek, Dobříš, Příbram či Nečín!.
Na závěr je třeba říci, že se všechny tradiční pochoutky snědly a připravené nápoje vypily… Je tak jasné, že za rok se jistě akce podobného charakteru bude opakovat, což agilním Strakonickým můžeme jen a jen přát a za vydařenou akci poděkovat!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..