VELEŇSKÁ PENTLE – DÍL DEVÁTÝ

V sobotu dopoledne 16. června 2018 jsme se všichni sešli v areálu fotbalového stadionu ve Veleni, který hostil již 9. ročník tradičního turnaje v kopání penalt  VELEŇSKOU PENTLI.

Nejprve však musím zmínit, že pořadatelem této úžasné akce jsou od jejího samotného počátku, slávisté z místní Veleňské odbočky OP FO SK Slavia Praha.

Dětská pentlička v plném proudu

Krátce po desáté, přišla na řadu dětská část tzv. „pentlička“, která je určena pro děti do dvanácti let. Této části turnaje se celkem zúčastnilo padesát dětí včetně osmi, po transplantaci kmenových buněk, které jsme na místo dovezli my z DONORu. Vítězem se stal Matyáš Stránský, druhý skončil Michal Pelikán a na třetím místě se umístil Jakub Hlaváč. Nejdůležitější je, že vyhrály všechny děti, které za svůj výkon obdržely spoustu krásných cen a slávistických suvenýrů. Došlo také na focení s pohárem pro vítěze letošního MOL Cupu, který pořadatelům zapůjčila Slavia.

Další část turnaje už patřila dospělým. Tentokrát si na penalty trouflo 128 odvážných žen a mužů. K vidění byly skvělé souboje, mnohokrát došlo i nervy drásající rozstřel. I profesionálové by se mohli učit. Vítěz však může být jenom jeden, a tím se stal obhájce loňského prvenství David Folwarzny, z odbočky Odboru přátel „Zahrádkáři – Brandýs“. Druhý skončil Martin Kovařík a na třetím místě se umístil Tomáš Černý.

Odměny pro všechny děti

Nesmíme zapomenout také na skvělé občerstvení v čele s grilovaným čuníkem, úžasnou atmosféru a hudební kulisu celého turnaje. Ve veřejné charitativní sbírce, která je určena ve prospěch DONORu a pomáhá tudíž dětem na Transplantační jednotce, se tentokrát vybralo skvělých 7 750 korun. Tato rekordní částka bude použita na uhrazení letošního Vánočního Workshopu, který se uskuteční v prosinci na TJ KDHO FN Motol v Praze. Děkujeme!

Na závěr musíme ještě poděkovat všem obětavým pořadatelům v čele s Janou a Pavlem, zástupcům místního fotbalového klubu Slavoj Veleň a sponzorům této unikátní akce.