Velmi kladné ohlasy na akci „Vstupenky na Zlín zdarma“

Podobně jako loni na zápas s Jabloncem, jímž se Slavia odrazila k úspěšnému finiši za titulem, připravil i letos Odbor přátel ve spolupráci s SK Slavia Praha – fotbal a.s. možnost získání vstupenek zdarma, kterou uvítaly zejména naše odbočky. Svědčí o tom  i více než slušná návštěva v počtu 13 a půl tisíce diváků, ač se hrálo vlastně uprostřed souvislého 4 – denního volna! V hledišti se tak objevily jak „tradiční“ vlajky třeba z Veleně, Kolína či Rožďalovic, či Bělé pod Bezdězem ale potkávali jsme často i přátele z řady dalších koutů naší vlasti. Kolem našeho sektoru to byla třeba už tradičně velká maxivýprava ze Strakonic (sedmdesátka účastníků přijela jedním autobusem a čtyřmi auty!), potkávali jsme i Příbramáky, Klatováky či přátele z Tuchlovic. A jistě by  bylo možno dodat další slávistické nadšence, kteří na 1. dubna zamířili do Prahy a usadili se v jiných částech stadiónu. Možná si někteří vzpomněli i na 1. duben předchozího roku, na domácí derby se Spartou, kdy kolem poledne vše zahájila přátelská návštěva Olšan spolu s fanoušky Celticu Glasgow a pietní aktu u hrobu J. W. Maddena. Odpoledne pak Slavia vyrovnala až v poslední minutě z penalty.

Každý však doufal, že letos bude vše při zápase s papírově slabším Zlínem lepší, ale nakonec tomu bylo zcela jinak, vlastně opačně a v posledních vteřinách se skóre změnilo v naši porážku, kdy výkon na hřišti určitě nebyl poděkováním všem těm natěšeným fanouškům.

Ihned po vyhlášení akce „Na Zlín zdarma“ začaly na mnoha odbočkách přípravy a hledalo se řešení, jak vše co nejlépe zvládnout. Nejinak tomu bylo i v Brandýse nad Orlicí, kde se setkala s kladným ohlasem snaha připravit návštěvu Edenu pro žáčky místního fotbalového klubu. Ale jak to vyřešit? Bylo jasné, že na autobus by se „v městečku maličkým“ nesešlo dost účastníků, jindy přijatelná cesta vlakem byla také zavržena. Poslední spoj směr Choceň s možností přestupu na osobáček do Brandýsa odjížděl ve 20:12 z Prahy. Tato bolest s veřejnou dopravou večer je bohužel stále více rozšířená, a tak bylo třeba požádat kamarády, kteří by malé fotbalisty do Prahy s sebou vzali. A jak to dopadlo? Dejme slovo předsedovi odbočky Jaroslavu Benešovi st.

Odbor přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí, z.s.

SK SLAVIA PRAHA – FC FASTAV ZLÍN,  01. 04. 2018

ZÁJEZD 10 ČLENŮ ODBORU PŘÁTEL BRANDÝS NAD ORLICÍ A 10 MLADŠÍCH ŽÁKŮ FO BRANDÝS NAD ORLICÍ

Prvotně všem patří poděkování za účast na tomto našem novém projektu a projevení „naší slávistické soudržnosti“. Jedním z úkolů pro výbor spolku stanovených únorovou Valnou hromadou spolku bylo oslovit mladé příznivce našeho klubu.

Příležitost se naskytla na velikonoční neděli, na „apríla“, neboť  na 18:00 hod. byl stanoven zápas 22. kola HET ligy  SK SLAVIA PRAHA –  FC FASTAV ZLÍN.

Mladší žáci fotbalového oddílu TJ Spartak Brandýs nad Orlicí zahajují svoji jarní část sezóny až 8. 4. 2018, takže byla příležitost oslovit je a se souhlasem rodičů jim dát příležitost navštívit náš krásný stadión. Oslovení byli i mladší žáci FK Kerhartice, kteří se pro jarní část sezóny stali hráči našeho klubu.

Ve 14:00 hod. vyrážejí čtyři auta směrem  Praha – EDEN ARÉNA s řidiči Josefem Martincem, Miroslavem Frydrychem, Jaroslavem Benešem st. a Vladimírem Knapovským. Od OP měli i mladí účastníci zájezdu vstupenky zdarma, nemuseli ani přispívat na dopravu díky rozhodnutí výboru odbočky

Jen jejich neutuchající fandění k jejich a i našemu smutku nebylo odměněno „slušným“ výkonem hráčů a závěrečnou oslavou vítězství. 

Na první účast na velkém fotbalovém zápase však budou rádi vzpomínat, nechť jim je  třeba zážitek z atmosféry, některé suvenýry a fotodokumentace včetně  společné fotografie většiny přítomných s naší spolkovou vlajkou.

Při televizním přenosu i záznamu O2 TV 0naše vlajka s velkým nápisem BRANDÝS NAD ORLICÍ byla několikrát detailně k vidění. V pořádku, ač smutni z výsledku jsme se všichni ve 22.05 – 22.15 hod. navrátili do našeho města. 

za použití materiálu odbočky Brandýs nad Orlicí sepsal Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..