Za Vlastíkem Taťákem

Ve středu večer přišla z Českých Budějovic špatná správa. V požehnaném věku 90 let zemřel skalní slávista, zakládající člen Odboru přátel a zasloužilý člen slávistické odbočky v Božeticích, přítel Vlastimír Taťák.

Vlastík byl křtěný Vlastimír, ale přes veškerá upozorňování byl neustále v písemnostech, včetně členské legitimace OP, označován jako Vlastimil.

Ač z poměrně vzdálených Českých Budějovic a vzdor věku, až do letošního jara vynechal jen málokterý zápas milované Slavie. Nechyběl v Edenu, kde měl stále permanentku, ani na hřištích soupeřů v Čechách a na Moravě. Absolvoval všechny zápasy legendárního tažení Slavie pohárovou Evropou až do semifinále v Bordeaux. I potom na zápasech Slavie v cizině málokdy chyběl. Rád se účastnil slávistických akcí, některé sám inicioval. Miloval výjezdy na letní soustředění fotbalistů v nedalekém Rakousku. Letos poprvé vynechal. Neposlouchaly ho nohy. V létě se jeho zdravotní stav prudce zhoršoval a byl několikrát hospitalizován v nemocnicích. 

Miloval život a uměl si ho užívat, ačkoliv ho sám neměl vždy jednoduchý. Rád dopoledne vysedával v budějovické kavárně Plazza a hltal nejen kávu, ale i zprávy denního tisku. Pokud některá tiskovina psala o Slavii nelichotivě, nevzal ji pak dlouho do ruky. Rozdával radost a optimismus. O to příjemné se neváhal dělit se svým okolím. Špatnou náladu nám zaháněl svým proslulým: „Ale všechno je dobrý…“

Díky, Vlastíku, budeš nám chybět, odpočívej v pokoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..