Zpátky do lavic – Univerzita Slavia startuje!

SK Slavia Praha, Odbor přátel a Fanshop Slavie představují unikátní společný „vzdělávací“ projekt Univerzita Slavia, sestávající z besed na téma historie Slavie, jehož úvodní část proběhne již ve čtvrtek 13. září v 19 hodin ve Fanshopu Slavie v Edenu.

Co je to Univerzita Slavia?

Společný projekt SK Slavia Praha, Odboru přátel Slavie a Fanshopu Slavie.

Co je cílem projektu?

Vzdělávat se navzájem v oboru SK Slavia a spojit slávisty z řad hráčských legend, historiků a fanoušků s mladými, kteří prapor Slavie hrdě ponesou v dalších letech.

Pro koho je Univerzita Slavia určena?

Pro každého slávistu, který chce vědět víc a zároveň je ochoten si přiznat, že neví všechno, ačkoliv má již základní školu (mnohdy i dávno) za sebou.

Kdy je výkop?

Ve čtvrtek 13. září v 19 hodin

Kde?

Prostory Fanshopu na stadionu v Edenu.

Hrací čas?

2 x 45 minut, přestávka 15 minut, v případě potřeby prodloužení.

1. předmět?

Derby Slavia – Sparta!

Probírané otázky?

Jak vypadalo úplně první derby? Jaké bylo nejslavnější vítězství Slavie? Kdy se začal národ dělit na slávisty a sparťany? Jaké hráče Slavia půjčovala Spartě, aby se Sparta zachránila v lize? Kdy Slavia byla na Spartě doma? A řada dalších otázek…

Hráči v poli?

Archivář Slavie Karel Zuska, historik Vojtěch Scheinost z Národního muzea, Karol Kisel, Martin Juhar, Martin Vaniak, Jan Andrejkovič a další…

Proč?

Máte jedinečnou možnost vydat se na cestu do historie našeho klubu a vrátit se z ní bohatší o spoustu poznatků, vědomostí a zajímavostí!

Z kapacitních důvodů organizátoři žádají zájemce, aby svoji účast předem nahlásili. Svoji účast na akci můžete nahlásit buď na e-mail marek.vlnas@prosks.cz (stačí uvést pouze počet osob, není nutné uvádět jména) nebo se můžete přihlásit osobně ve Fanshopu Slavie.