5.březen 2011 – slávistická sobota!

Kam dřív? To jistě platilo pro každého slávistu, který nechce jen nečinně sedět doma u internetu. Nejvíce radosti zažili jistě ti, kteří vyrazili do Liberce – buď jen na fotbalový zápase nebo i ti, kteří si pobyt pod Ještědem dokonce prodloužili o následná hokejový zápas. Obě utkání Slavia vyhrála – fotbalisté vítězí po 4 a půl měsíci (!!), hokejisté zase poprvé v historii play-off vyhráli při vzájemném zápase přímo v Liberci!

Přidejme k tomu i úspěchy obou dorostů. A-dorost (U19) veze vítězství 4:0 z Teplic a vyhoupl se na čelo tabulky, úspěšní byla i U17, která pod Krušnými horami vyhrála 1:0. Jistě zářný příklad pro naše áčko, které hosté Severočechy v neděli od 17:00!

K úspěchům dodejme i tolik potřebné vítězství kuželkářek nad Přerovem, čímž odrazily nápor největšího svého konkurenta v boji o titul. Na úspěšné vlně se drží i odbíjenkářky, které bez problémů porazily Šternberk. A tak malinkou skvrnkou je jen porážka házenkářek 31:32 doma s Bánovcemi nad Bebravou v česko-slovenské Interlize, ale i tak vedou soutěž suverénně s dostatečným náskokem. Je zajímavé, že se našim děvčatům zatím nezadařilo pouze s reprezentantkami menších slovenských měst. Po prohře doma s Michalovcemi si z Edenu vezou body i hráči ze západoslovenských Bánovců nad Bebravou.

Čilý život byl ale i na odbočkách. O výročce ve VELENI píšeme v samostatném článku  v rubrice Velké vápno. Ve stejný den se uskutečnil D2tský maškarní rej i tradiční masopustní zábava v ROŽĎALOVICÍCH, kde si mohli opět připsat tradiční plusové body v akcích pro ty nejmenší, kde stejně záslužnou práci připravují i při tradičních Čarodejnicích i Mikulášské. Soutěž masek, kde nakonec vyhrává každý, radost všech dětí, dítek i dětiček je pak největší odměnou těmto obětavým slávistou, kde to nejhezčí třešničkou na dortu byly i v Rožďalovicích průběžné zprávy z Liberce.

Líčení o zdařilé výročce ve Veleni navazuje na další podrobný článek o výročce, a to  v Příbrami. PŘÍBRAMŠTÍ se nyní již připravují na nejtradičnější ze svých tří každoročních zábav v restauraci Švejk, která letos připadne právě na sv.Josefa. Ve stejný den uspořádají svoji tradiční zábavu i v ŽIROVNICI. A pokud jsme u zábav a plesání, tak zmiňme, že i dubnu se chystají tradiční zábavy v Sudově Hlavnu a v Lovosicích!

A jestliže jsme u akcí odboček, nesmíme zapomenout na první letošní „meziodbočkovou“ akci, jíž je již tradičně akce kolínské odbočky v Kutné Hoře Potkali se u Kolína aneb Slávistické bowlení. A týden předtím se uskuteční první akce spojená s oslavami 30.výročí odbočky v Brandýse nad Orlicí – tradiční  turnaj v mariáši. Obě informace najdete v sekci Odbočky i ve společné upoutávce níže!

Dobi