BRANDÝS NAD ORLICÍ – MARIÁŠOVÝ TURNAJ JIŽ POŠESTNÁCTÉ

Jen obyčejný karban, příležitost utéci manželce či tchyni do hospody? Nebo naopak vysoce sofistikovaná karetní hra, která stále udržuje ryze českou tradici? Setkali bychom se asi se všemi názory, ale faktem je, že obhájci mariáše právem nenechají na tento koníček dopustit. A musíme si přiznat, že i zde vznikají četná přátelství a nesetkáváme se  s podrazy, vulgárnostmi či dokonce výstřelky diváků, jak tomu bývá kolem řady sportů populárních.

Dobře si to uvědomili přátelé z Brandýsa nad Orlicí, kteří před 16 roky založili tradici dosud jinde nevídanou, mariášový turnaj odbočky OP pro veřejnost, který si záhy vydobyl pevné místo v kalendáři, i když křivka zájmu připomíná známou sinusoidu. Ale po letech tučných přišla vždy léta hubenější a naopak, a tak letošní březnovou symbolickou šestnáctku, kdy 16.ročník měl 16 účastníků, můžeme zařadit spíše do té dolní části křivky…

Do celostátní informace asi není nutné zařazovat podrobné výsledky, uveďme jen, že vítězem se stal Jiří Novotný z blízkého Zámrsku, že se hrálo podle nového mariášového programu př. Ing.Vítka  že do role organizátorů se zapojilo i dalších 10 členů odbočky, kteří se pak po skončení spolu s některými účastníky zúčastnili závěrečného posezení, kdy se vše stejně stočilo ke Slavii a zejména jejímu fotbalu!

Dobi

One thought on “BRANDÝS NAD ORLICÍ – MARIÁŠOVÝ TURNAJ JIŽ POŠESTNÁCTÉ

  1. Pingback: Odbor přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí

Comments are closed.