CHOMUTOV JE (HODNĚ) SLÁVISTICKÝ!

Pozorný čtenář jistě zaznamenal před nedávnem připomínku, že stříbrný olympionik, zápasník Jiří Kormaník, je dlouholetým věrným slávistou a svým stíbrem tak dokonce předstihl našeho nedávno zesnulého kamaráda Petra Kmenta!

Chomutovská odbočka je i tradičním účastníkem našeho setkání slávistů a opětně důstojně reprezentovala tuto bránu do Krušných hor nad slavným Kamencovým jezerem. Chomutov je již po léta naší nejseverozápadnější odbočkou a i v malé soutěži, kdo přijel nejvíce z českého západu, by Chomutov sehrál vyrovnaný boj se Žilovem a Klatovy, i když by ve finále této „soutěže“ určitě Klatovům a asi i Žilovu o pár kilometříků podlehl.
To ale nic nemění na tom, že parta kolem MUDr. Šofra může být právem označována jako chlouba OP v tomto někdy možná zcela neprávem podceňovaném koutu Čech. A dokazují to i snímky od paní Jany Richterové, které dokumentují, jak má její tatínek, věrný slávista z Chomutova, př. Jan Mareš, vyzdoben svůj byt; vlastně se jedná o takovou malou domácí slávistickou klubovničku!
Dobi

[nggallery id=198]