NOVÁ KREV – VÝCHODNÍ ČECHY

Před nedávnem jsme založili novou odbočku OP-Východní Čechy a naše první akce na sebe nenechala dlouho čekat: „1. SLÁVISTICKÁ PLAVBA“


V sobotu krátce po poledni se schází 25 slávistů z OP Východní Čechy a i z jiných pražských skupin. Škoda, počet mohl být daleko větší, ale s účastí na prvním ročníku plavby jsme nakonec spokojeni. Naloďujeme se v Doudlebách nad Orlicí a naše flotila vyráží směr Týniště nad Orlicí. Ačkoli jsme mezi sebou měli i méně zkušené vodáky nebo úplné nováčky, cesta probíhá bez problémů a v parádní atmosféře.

Po hodině plavby je u jednoho mostu naplánovaný hlavní bod cesty – pyroshow. Na mostě nás už netrpělivě vyhlížejí rodiče, babičky, kamarádi i náš vlastní kameraman. Celkem se přišlo podívat 16 lidí a určitě nelitovali. Začátek pyroshow si odpočítáváme a následně odpalujeme 27 ohňů, 25 přímo z řeky a 2 na mostě – viz foto.

Všichni přítomní jsou nadšeni a my můžeme pokračovat dál. Bohužel, po pár kilometrech nás dohání silná bouřka a jsme nuceni plavbu předčasně ukončit. Někteří se vracejí domů, ale většina zůstává a večer se přesouváme na místní diskotéku.

Všem moc děkujeme za účast a věříme, že se slávistická plavba stane tradicí.

AŤ ŽIJE SLAVIA!
Hudousek.

[nggallery id=197]