CO JE NOVÉHO?

Zatím jen krátce. Rožďalovičtí finišují v přípravách na letošní Setkání slávistů, je už připraveno i rozlosování turnaje, jehož účastnická kvóta je zcela zaplněna 20 mužstvy.
Veleňská pentle skončila velkým úspěchem, podrobnosti najdete ve Fotogalerii.

Den poté, v neděli 6.června se uskutečnil tradiční Červnový Maikoland, který vždy na závěr sezóny v Libiši organizují lounští slávisté. Obsazení bylo letos hvězdné. Přijel zpěvák Standa Procházka, který zde s chutí a svým nadšením i zazpíval, až z Bratislavy přijel se svou paní sympatický slávistický internacionál Ján Luža, nechyběl reportér Jaroslav Suchánek ani velký přítel Jana Maika, nadcházející sedmdesátník, slávista Josef Verbíř, s nimž přijeli i jeho 3 synové (včetně teplické ikony Pavla, s nímž přijel i teplický záložník Michal Doležal), nechyběli ani zástupci vedení OP. V této souvislosti asi každého zamrzelo při vzpomínce, kdy že to naposledy přijel do Libiše hráč či trenér áčka Slavie, zvláště když i př.Maik se chystá na blížící se pětasedmdesátiny? Do fotogalerie brzy přineseme i několik snímků z tohoto krásného jarního odpoledne.
K vyvrcholení  sezóny se blíží i další dva sporty, kde má Slavia horká želízka v ohni. Ragbisté nakonec v dlouhodobé soutěži udrželi první místo (blahopřejeme!), v semifinále je čeká Sparta a snad jim budeme moci zatleskat i při finále v Synot-tip aréně! Z prvního místa šly do play-off i oba naše pozemkářské celky. Zatímco ženy do finále postoupily, muži překvapivě ztroskotali ve druhém a třetím zápase  na Bohemians… Bože jak nás ten australský vačnatec letos všemožnš trápí!. Závěrečné výsledky přineseme aktuálně, zatím jen držíme palce!
V úterý 8.června  se v tradiční termín sešli i internacionálové, hlavní osobou schůzky byl nadcházející jubilant Ing.Ladislav Hlaváček – jeho malý medailónek si přečtěte v rubrice Společenská kronika. Další informace jsou v rubrice Internacionálové!
Dobi