Další schůze „Historické sekce Odboru přátel“

Dne 21. 5. 2018 proběhla již třetí schůze Historické sekce Odboru přátel v roce 2018.

Logo „Historické sekce Odboru přátel“

Účastníci:

 • Miroslav Pomikal
 • Tomáš Donner
 • Libor Jonáš
 • David Ocetník
 • Jan Chmelík
 • Vladimír Zápotocký
 • Miloslav Kilián
 • Jan Čapek
 • Daniel Markvart
 • Stanislav Hrabě
 • Radovan Jelínek
 • Soňa Nouzáková
 • Jana Kaufnerová

Miroslav Pomikal předně poděkoval všem zúčastněným za bohatou účast a pochválil, že jsou řady historické sekce Odboru přátel tak rozsáhlé.

Body dle pozvánky:

 1. Logo HSOP a odznaky – bylo vytvořeno oficiální logo Historické sekce Odboru přátel. Logo je tvořeno písmy HSOP nad kterými je korunka, odpovídá tedy stylizaci loga Odboru přátel. Do písmen je vložena slávistická červená hvězda s cípem dolů. Okolo je kruh ze slov „Histrická sekce Odboru přátel“. Logo viz. příloha. Pro členy budou vyrobeny i odznaky. (odpovídá Pomikal)
 2. Vložený bod Dr. Snopek informoval o stavu hledání umístění urny prvního předsedy Odboru přátel, př. Pavla Hanuše.
 3. Permanentní vstupenky 2018 – Pro Slavii byl vytvořen nový návrh permanentních vstupenky na sezónu 2017/2018. Ústředním tématem je „Slavia – základ státu“, u příležitosti letošních 100 oslav založení republiky. Vybrané historické osobnosti byly konzultovány v rámci historické sekce. Návrh byl všem přítomným prezentován. (odpovídá Pomikal)
 4. Návštěva pravnučky Aloise Rašína – př. Pomikal přednesl jak probíhala návštěva. Článek byl umístěn na web Odboru přátel.
 5. Zdeněk Zikmund – L. Rašín – obhajoba J. Stříbrného
 6. Jiří Pernes – Př. Pomikal zkouší historika zkontaktovat, zatím neúspěšně. (odpovídá Pomikal)
 7. Arena Civica – Př. Pomikal navštívil arénu kde se odehrál zápas Slavie v roce 1938 při zisku STEPu. Krátký report byl vložen i na facebook. Bude dále propagováno v rámci připomenutí zisku poháru STEP. (odpovídá Pomikal)
 8. Kolorování fotografie 1938 – Př. Pomikal informoval o stavu kolorování fotografie s pohárem STEP z roku 1938. Práce probíhají. Je na zváženou zda nedojde ke kolorování i dalších fotografií. (zodpovídá Pomikal)
 9. Jaroslav Hašek a Slavia – M. Kylián přečetl báseň o Slavii a přidal několik zajímavostí o J. Haškovi. Také informoval, že je v kontaktu s potomky J. Haška, z nichž část jsou aktivní slávisté. Bude domluvena další spolupráce. (Odpovídá Kylián)
 10. František Soukup – dále bude hledáno svědectví historky s průkazem Slavia (odpovídá Kylián a Donner)
 11. František Soukup – člen Lit. řeč. Slavie (Odpovídá Zápotocký)
 12. Projekt Letná – velmi rozsáhlý projekt, který chystá Pamatník Šoa koordinuje Libor Jonáš za historickou sekci. Spolupracuje s S. Hrabě, V. Zápotockým a za Slavii s J. Kaufnerovou a S. Nouzákovou. V. Zápotocký s J, Kaufnerovou si zapůjčí v archívu OP předzápasové programy a vyberou z nich tu část, která se na akci bude hodit. (Odpovídá Jonáš)
 13. Stav archivace – Obdrželi jsme na zapůjčení od Dr. Snopka kroniku z let 1964/1965, Veronika Mašková provedla naskenování podkladů a nyní probíhá třídění. Bude vytvořena excel tabulka kde budou uvedeny detaily každého naskenovaného listu. Vše uloženo na datovém úložišti Odboru přátel. David Ocetník převeze z archívu Odboru přátel první část kronik a bude pokračováno v digitalizaci. Přístup do archívu přes Soňu Nouzákovou.
 14. Videotéka HSOP – př. Fátor a př. Čejka z odbočky AREA 114 přislíbili pomoc při vytváření videotéky. Prvním příspěvkem bude natáčení potomka majitele restaurace na Letné, kde se konaly schůze výboru Odboru přátel. Je potřeba zkoordinovat termín. (odpovídá Ocetník a Pomikal)
 15. Zaměření hřiště na Letné – R. Jelínek si vzal za úkol co nejpřesněji zaměřit původní hřiště Slavie na Letné. Již má několik historických map a bude porovnávat se starými leteckými mapami. Otázkou je termín realizace, L. Jonáš zkusí nabídnout v rámci projektu na Letné.
 16. Odznaky – Jiří David – omluven, zařazeno na další schůzi.

Sepsal 21. 5. 2018 David Ocetník

One thought on “Další schůze „Historické sekce Odboru přátel“

 1. MÁRA MÁ MODREJ PLÁŠT

  ZDRAVÍM SLAVII ,MŮŽETE MI NĚKDO POSLAT KONTAKT NA TOMÁŠE DONNERA NEBO MU HO ROVNOU PŘEDAT. MŮJ TEL 603 503 460 JE TO MŮJ SPOLUŽÁK A KAMARÁD Z MLÁDÍ KTERÉHO JSEM LÉTA NEVIDĚL.DÍKY ZDRAVÍM KOVANÝ SPARTAN PETR ŠEBOR

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..