Duben na odbočkách

Ani měsíc apríl neznamenal nečinnost na našich odbočkách. Jsme vděčni, že při každém zápase je promítán na obrazovkách v Edenu přehled všech fanoušků, kteří vážili svou cestu ze svých domovů v Čechách, na Moravě i ve Slezsku na Slavii a pro nás, jako členy Odboru přátel je nesmírně cenné, že většina z nich je organizována na odbočkách našeho OP!

Chci touto cestou poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že můžeme sledovat, kde všude žijí slávisté a jejich věrná srdce bijí pro milovanou Slavii i formou účasti na zápasech Slavie!
Odbočky OP však zdaleka neznamenají jen cestu za fotbalem. Dokazují to i zprávy z odboček, které pravidelně dostáváme a snažíme se je na našich stránkách co nejdříve zveřejňovat. Jako dík organizátorům, ale i jako tip pro další. A výjimkou nebyly ani začátek dubna. Posuďte sami!
Bílá sobota velikonoční – to už je tradiční perfektní zábava v Sudově Hlavnu. Plný sál, hudba, která vlastně nedovolí tanečníkům pořádně vydechnout, bohatá a vždy oblíbená tombola! A vrcholem všeho je vždy vystoupení dívčí skupiny country-tanců z Mladé Boleslavi! Vystoupení tradiční, očekávané, oceňované, především však milé! A za rok jsou tu opět Velikonoce! Nechcete se podívat i Vy? Hlavenští by pro Vás třeba nějaké volné místečko vykouzlili!
První sobota povelikonoční pak patřila tradičnímu jarnímu bowlení kolínské odbočky v Kutné Hoře! To už je také taková malá tradice, která je rok od roku lepší a oblíbenější. Letos už musela být účast omezována na 16(!) týmů – víc už kapacita dráhy nepojme. Potkali jsme se s odbočkami úspěšnými a známými (některé postavily i dva týmy!), ať už se jedná o domácí Kolín, Rožďalovice, Veleň, Brandýs nad Orlicí, Českou Třebovou či nakonec vítězné Rokycany! Ale mapa účastníků byla ještě bohatší – sešli se i slávisté z bližsího okolí Kolína – Časlavska, Velimi, Nymburka! Podrobněji Vás budeme o výsledcích informovat i v samostatné zprávě, kterou připravuje MUDr. Michael Janáček, který je neformální duší a hlavně obětavým organizátorem celého turnaje, který má úroveň nejen sportovní, ale i společenskou, do níž lze jistě zařadit i fórum malého setkání zástupců odboček s přítomnými zástupci výboru a KK OP, ale i výměna zkušeností mezi sebou.
Jsme-li u zábav a plesů – dodejme i informaci o posledních přípravách na nejhezčí slávistický ples ve městě chemie a oplatek, Lovosicích, který se uskuteční třetí dubnovou sobotu v krásném sále, který nese jméno „otčí hory Lovosic“ – Lovoše!
Pokud jde o aktivity odboček, zmiňme i pravidelnou každoměsíční členskou schůzi odbočky v Brandýse nad Orlicí. Brandejšťáci připravují svoje tradiční akce, mezi nimiž vévodí týdenní červencová cyklodovolená. Tentokráte si vybrali oblast tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku, kde středobodem jejich putování bude městečko Krásno u Horního Slavkova! Připravují i soutěžení ve hře zvané boća (francouzštináři preferují spíše název pétanque, zaslechli jsme však i prostý, ale výstižný český název „koule“), které by časem mohlo přerůst hranice „městečka maličkého“. A konkrétních rysů už nabyla i účast Brandejšťáků na krajské cykloakci  „Glacensis“, kdy se v barvách Slavie připojí k putování do kladského výběžku v okolí lázniček Lądek Zdroj. Zhodnotili tradičně zdařilý turnaj v mariáši (36 účastníků z města i okolí!) a nastínili první přípravy tradičního Memoriálu Staška Bartoše fotbalových dorostenců!
Uveďme ještě upřesnění fotbalového Memoriálu Petra Dünghübela, jehož 2.ročník chystají Žilovští tentokrát do severoplzeňské Dobříče. A podobně jako brandýská boća by se mohlo rozvinout i žilovské sKVAŠENÍ – připravovaný turnaj ve squashi! A zcela vážně se zde začalo hovořit i o malé recesi – Žilovští zasadili v roce 2008 a 2009 v místní aleji mistrovské lípy, jimž se nebývale daří (vždyť je to přece český národní strom, který snáší s touto zemí dobré i zlé!). A začíná se rodit myšlenka – zasadit letos smuteční vrbu…. Ale ještě není všem dnům konec!!
A jsme u závěru 1.pololetí, jehož vrcholem je již 10.Setkání slávistických odboček a slávistů, které bude letos při příležitosti 10.výročí odbočky Rožďalovice pořádat 26.června již podruhé odbočka Rožďalovice. Mezitím by se měla uskutečnit i tradiční zahradní párty ve slávistické usedlosti Maikoland v Libiši, kterou připravují slávisté z Loun, na niž přislíbil účast i př.Verbíř (slávistický tatínek teplické ikony Pavla Verbíře, který mimochodem.- pokud mu to jen trochu čas dovolí – by rád také přijel!) a do Libiše se chystá jeden z nejinteligentnějších fotbalistů v dresu Slavie a dodnes věrný slávista a internacionál JUDr. Ján Luža (dnes z Bratislavy, jehož medailónek najdete i na našich stránkách!).

A co Vy? Nepřipojíte se?
Dobi