Ing. Jan ZADÁK přispěl slávistické mládeži 20 000 Kč

Běžný návštěvník fotbalových utkání Slavie by asi marně pátral v paměti, kdy se kde na které soupisce objevilo jméno Jana Zadáka.

Ti, kteří chodí na zápasy dorostů, by však měli mít jasno. Protože v líhni našich nadějí, díky obětavým trenérům a funkcionářům tak úspěšné a prospěšné, jeho jméno figuruje. A se Slavií je spjat dodnes. Blíží se 23.ročník turnaje přípravek Fair play cup a s ním svázaný turnaj mladších dorostenců Bican cup, který už připravuje dokonce 30.ročník. Oba pořádá SK Slavia a mezi sponzory figuruje i jméno Ing. Jana Zadáka, CSc., který věnoval 20 000 Kč

Kdo tedy je Ing.Zadák? Především český top manažer, který to v loňském roce dotáhl na funkci viceprezidenta pro celosvětový obchod, marketing a strategii firmy Hewlett-Packard, čímž je nejvýše postaveným českým manažerem v oblasti řízení globálního IT-businessu. Narodil se 1.9.1964 a je otcem dvou dcer, Anetky a Dianky.

Jan Čapek jej v krátkém interview vyzpovídal, přičemž se zeptal především na jeho vzpomínky na působení ve Slavii:

„Jéje, Vy testujete moji paměť; už je to 30 let a asi toho moc dohromady nedám. Do dorostu Slavie jsem přišel v 16 letech z Rudé hvězdy Praha a za dorost Slavie jsem hrál 3 sezóny: Hrál jsem za C, B i A-dorost a byly to sezóny 1980/81 až 1982/83. Z trenérů si nejvíc pamatuji na pana Kruckého – byl to skvělý odborník a vynikající člověk!

Po maturitě v roce 1983 jsem nastoupil na vysokou školu. Na ČVUT – fakultu elektrotechnickou a hrál jsem divizi a později pražský přebor za ČAFC, což se dalo dobře skloubit s náročným studiem.

Na vojně v ročníku 1988/89 jsem si ještě zahrál za Horažďovice. Poté jsem se vrátil na ČVUT a cílem bylo doktorandské studium.  S fotbalem jsem v tu dobu skončil.

Pořád se však sportu věnuji – kvůli problémům s koleny ale již fotbal aktivně nehraji, ale chodím 3 až 4x týdně do posilovny a hraji golf (i tam je třeba dobrá fyzička…)“.

 

Takže moc děkujeme a přejeme další pracovní úspěchy!!!

Dobi