ODBOČKA OP V BRANDÝSE NAD ORLICÍ STÁLE HÝŘÍ AKTIVITOU!

Ať se to komu líbí nebo ne, letošní rok uplyne již 40 let od založení odbočky OP Slavie v „městečku maličkým“, jak se tito přátelé od Tiché Orlice ve své  hymně sami nazývají, a jsou to léta vesměs plodná a úspěšná! Covidová krize mimo jiné omezila tok informací, ale to neznamená, že by se na řadě míst i nadále nepracovalo jako dříve, jen se o tom ví všeobecně méně. Takovým příkladem je i Brandýs, a tak snad něco tímto článkem napravíme!

Zalistujeme-li v historickém kalendáři OP, zjistíme, že odbočka Brandýs nad Orlicí je již 40 let zářivou hvězdou na slávistickém nebi! A výjimkou nebyl ani letošní rok!

Ani v letošním kalendáři nechyběla tradiční CYKLOEXPEDICE – týdenní dovolená členů odbočky na kolech v jednom z krásných koutů naší milé vlasti (letos 10. až 17.července)! Osmička letošních účastníků (Beneš st., Doležal, Frydrych, Kalášek, Knapovský Jar. a Vlad., Král a Švec) vyjížděla do nejkrásnějších koutů Šumavy z městečka Hartmanice a jistě není třeba zdůrazňovat, že dojmů a zážitků získali všichni na celý život. Tradicí se staly již i cyklozávody pro místní školáky, ale letos se ke všem problémům přidalo i špatné počasí, a tak všichni doufají, že na podzim bude lépe. Na fotografování s mistrovským pohárem byl již svatý Petr milostivější a všichni věří, že nic nezabrání plánované besedě s prof.MUDr. Pirkem, stejně jako tradičnímu říjnovému posvícení, které bude spojeno s  připomínkou kulatého výročí odbočky!

Těmito řádky jsme chtěli jen připomenout hlavní plány odbočky do dalších dní a všichni věříme, že budeme moci podrobně popsat úspěch všech akcí, jak je už u Brandejšťáků tradicí!

Michal Dobiáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..