Rozhovor: Michal Petrouš

Martina Hurku beru jako srdeční záležitost, říká v rozhovoru s Janem Čapkem Michal Petrouš.

Na jaře dobrá, úspěšná hra  a v nové sezóně plno změn. Které byly nejvýznamnější ?

 

Skončil Martin Vaniak, gólman je vždycky důležitý článek v mužstvu, skončil Ondra Čelůstka, Milan Černý, Karol Kisel, Jakub Hora, to si myslím byly citelné ztráty a samozřejmě se museli zabudovat noví hráči, kteří je nemohou okamžitě nahradit. Proto  výsledky nebyly takové, na které čekají fanoušci. Situace byla taková, že museli dostat šanci odchovanci a určitě to bude chvilku trvat, než se dostaví výsledky.

 

Nespokojenost fanoušků rozhodla o tvém odvolání.

 

Já jsem to vnímal také, jednak ty pokřiky a někdy to dojde tak daleko, že majitelé podlehnou. Franta Straka taky vidí, že ti hráči potřebují čas, že to bude chvilku trvat.

 

Za doby tvého působení vykrystalizovali dva hráči do stálého kádru. Teď budeš s rezervou dělat nový tým. Myslíš, že by se z toho dal najít nějaký hráč, který by mohl aspirovat na první mužstvo ?

 

K té první připomínce, mám ohromnou radost nejen z toho, že ti kluci se udrželi v kádru, ale že si vybudovali  místo vzákladní sestavě, což je fantastický a nehrajou tam druhé housle , jak  Ondra Petrák, tak Martin Hůrka. Martin – tak zhruba před rokem a půl neprožíval zrovna štastné fotbalové období, ale díky jeho trpělivosti a důvěře  k nám a společně s rodiči a manažerem pochopili, že ten kluk potřebuje někam zařadit a ne aby pořád lítal mezi dorostem,  béčkem  a áčkem. Martin v této  době nebyl ještě mentálně připraven na dospělý fotbal. Mám obrovskou radost, že  Martin, ač začal na beku, kdy si diváci mohli ťukat na hlavu, proč hraje beka, tak já jsem tam jiného hráče neměl a on mi vyšel jako nejlepší  alternativa, kterou potvrdil. Jestli hrál na beku nebo levého záložníka, tak se s tím ztotožnil a určitě ho to posílilo a pak dokázal dát nějaké branky.

 

Teď začínáš s rezervou, začínáš budovat nový tým, někteří stálí hráči odešli, myslím Tusjak, Vyhnal.

 

Jestli se kluci prosadí ve druhé nebo první lize, tak samozřejmě návratem do juniorky by to byl pro ně krok zpět. Samozřejmě Luboš Tusjak, Venca Prošek jsou hráči, které jsme si vytáhli, byť se potřebovali ještě otrkat, ale bohužel situace byla taková, že oni  vyčnívali, tak byli přeřazeni do áčka. Někdo se s tím vyrovná a někdo potřebuje čas.  Luboš ještě laboroval se zraněním. Ale jsou tady další, Jaromír Zmrhal, který se posunul z dorostu a další a další.  Jsou to ještě mladí kluci a neustále se musí učit nejen na hřišti, ale i mimo něj.. Ještě nemají tyhle věci zažité. Jen ti hráči,kteří toto jsou schopni podstoupit  mají šanci uspět ve velkém fotbale.

 

Myslíš, že ve stávající soutěži budete útočit na první místo ?

 

Naším cílem je připravit hráče pro áčko. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale chceme to mít podloženo kvalitní hrou jednotlivců a celého mužstva, aby každý hráč rostl . To je náš hlavní cíl.

 

Na závěr bych se zeptal, co tě nejvíc zklamalo v uplynulém roce a co tě potěšilo.

Potěšilo mě, že to mužstvo se i přes existenční problémy semklo a hrálo vynikající fotbal, to byla pro mne největší  radost.  Chtěl bych ještě tímto všem hráčů a činovníkům v klubu poděkovat,že v nelehké situaci pracovali na sto procent! Práce byla vynikající a i přesto, že nebyly výsledky takové, jaké všichni očekávali. Ale pokud se bude pracovat systematicky,tak se určitě dostaví i výsledky.

 

Od příští sezony by toto mužstvo mělo působit v juniorské lize.Určitě to z hlediska motivace hráčů je obrovský posun  a hráče čeká spoustu kvalitních utkání, jako např. se Spartou, Baníkem Ostrava, Sigmou Olomouc a dalšími. Samozřejmě to bude z hlediska cestování velmi náročné, ale utkání budou daleko více sledovaná než např. ta divizní. A to by pro hráče mělo být obrovsky motivující.

 

Přeji ti úspěchy, ať se ti práce daří.

[nggallery id=139]

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..