Rozhovor s Karlem Jarolímem po zápase v Jablonci

jarolim„Věř mi, teď to bude jen lepší!“

Nejprve k poslednímu utkání – podle mě to byla taková optimální sestava.

Když to byla podle tebe optimální sestava, tak asi ano. V podstatě jsme vybírali z užšího  kádru, protože jsme neměli k dispozici některé hráče  – například reprezentanty jednadvacítky, pak Adam Hloušek, ten se k nám připojil až v pátek. Myslím si, že představám to odpovídalo, akorát jsme toho nedokázali využít, připravili jsme se o řadu dobrých situací.


A zase, už po několikáté, je to k vápnu celkem dobré, jen ten gól tam chybí…

Hlavně chybí klid v rozhodujících momentech. Měli jsme tolik možností jít do přečíslení, mohli jsme jít sami na branku, jenom to lépe vyřešit. Situace na to, abychom utkání rozhodli v náš prospěch, byly, ale tímhle jsme se o ně připravili. Řekl bych, že jsme Jablonec v poli jasně přehráli, ale jak říkáš, chybí tomu vyjádření brankové, chyběl jen ten gól.

Snad máme lepší kádr, než abychom hráli střed tabulky, to se shodneme, ne?

Shodneme, hráči to ale musí potvrdit, to je celé. Kde nás nejvíce tlačí bota, z mého pohledu, je kvalita vpředu. V Jablonci sice Riste branku dal, ale poztrácel spoustu laciných balónů, Adam se výrazně neprosadil a Standa to samé, od těchto hráčů očekávám víc.

S tím souhlasím.

Protože, kdykoliv jsme hráli dobře a měli dobré výsledky, například loňský podzim, tak  byl Necka nosný pilíř útoku, potom na jaře, když se rozehrál Fořt a dal nějaké góly, tak jsme nějakých výsledků dosáhli taky. Útočníci se musí prezentovat lepšími výkony. Buď musí dávat góly nebo alespoň připravit situace.

Každé mužstvo potřebuje vůdčí osobnost, kdo by podle tebe měl být osobností v tomto kádru?

Vždyť to nemusí být pouze jeden člověk, zkušených kluků tu máme spoustu. Ať už je to Vaniak nebo služebně nejstarší Marek Suchý. I když věkově tomu moc neodpovídá, ale to je jedno, osobností by měl být určitě taky. Ještě je tam Ruda Skácel, Standa Vlček, Matej, v podstatě tihle kluci, co mají něco za sebou, ti by se měli v tomto smyslu projevovat. Přece o jednom člověku to není!

Určitě sis všiml, že se v poslední době o nás v médiích píše, že jsme špatně trénovaní. Jak bys na to reagoval?

A jak na to přišli?

Zkrátka v médiích se objevilo, že jsme špatně trénovaní.

To je hloupost. Naopak, co se týče této stránky, tak tady problém není. Myslím, že na to dbám dost, aby byli kluci dobře připravení.

Takže letní a zimní příprava smysl má, funguje a nic bys na ní neměnil, spíš bys v tom pokračoval…

Samozřejmě, člověk neustále získává nové poznatky. Pravděpodobně se v nadcházející zimní přípravě budeme více zaměřovat na sílu, ti kluci prostě sílu musí mít.

V přípravě se mi velmi líbil Ragued, teď podává sotva poloviční výkon.

Na to je jednoduchá odpověď. Mně se taky líbil, proto je tady. Viděl jsem ho hrát za reprezentaci. Bohužel letní přípravu celou neabsolvoval a vzhledem k tomu že pozdě končili, později i začal. Potom měl zranění, nehrál v Bělehradu a musel vynechat nějaký ligový zápas. A v době reprezentační přestávky, kdy mohl a potřeboval trénovat, musel odjet a hrál za národní mužstvo, takže to neměl kde nabrat. Podle mě je teď tak na 70-ti procentech svých možností.

Teď nám odchází Marek Suchý. Budeme mít problémy s jeho náhradou?

Věřím tomu, že ne. Uvidíme. Nějaké možnosti tu jsou, například Honza Hošek, ten by se měl více projevovat, patří do kádru jednadvacítky. Doufám, že přestane mít problémy se zády, už teď by býval nastoupil. Samozřejmě, Marek je stabilním hráčem našeho mužstva, ale budeme si s tím muset poradit. Na pozici stopera se momentálně dobře projevuje Ondra Čelůstka a když přidáme někoho k němu… Kdyby podával dobré výkony Honza Hošek, tak proč ne. Nebo David Hubáček, který na stoperovi nikdy nezklamal.

Také jsi hrál s Frantou Veselým, máš na něj nějakou vzpomínku, o kterou by ses mohl s našimi čtenáři podělit?

I přesto, že byl mezi námi jistý věkový rozdíl, tak si myslím, že jsme spolu měli výborný vztah od dob, kdy jsme spolu hráli. Franta už měl něco za sebou, když jsem jako „zajíc“ přišel do Slavie, rok předtím vyhrál mistrovství v Jugoslávii. Samozřejmě určitý odstup tam byl, ale nikdy na sobě nějakou nadřazenost nedal znát. Já jsem zase několik let vychovával jeho Frantu, hráli jsme spolu tady, potkali jsme se i na Viktorce a myslím, že hodně dal na mé rady. Vždy jsem s ním měl dobrý vztah. Vybavuje se mi jedna úsměvná historka, kdy jsem v roce 1977 přišel s Vladislavem Laudou, v době kdy se spekulovalo o tom, že bude Franta končit s kariérou. „Niki“  byl vždycky správně přidrzlý a když viděl Frantu v kabině, tak mu říká: „Franto, co tu děláš? Jsem přišel hrát místo tebe a počítám s tím, že budu nosit tvojí sedmičku“. To bylo něco pro Frantu… Ale nijak se Laudovi nemstil a vzal to dobře. Věděli jsme, jaký  je. Pravděpodobně na to i doplatil, když musel odejít po tom, co ho Milan Máčala vyřadil, což byla pro Slavii škoda.

Na závěr otázka týkající se tvého soukromí, které je v poslední době hodně rozebíráno v médiích. Jak by ses k tomu vyjádřil, neštve tě to?

Je to nehoráznost. Soukromí je věcí každého z nás. V žádném případě jsem nikdy nespojoval soukromý život se svou prací. A všem slávistům mohu s klidným svědomím říct, že bych nikdy neudělal nic, co by Slavii mělo záměrně uškodit. Je to neuvěřitelný hyenismus. Kdyby šlo jen o mě, já bych to snesl, ale že se to dotýká celé rodiny, to mi vadí nejvíc!

Jak vidíš závěr sezóny, těch pár zápasů?

Honzo,věř mi teď to bude jen lepší

Ptal se Jan Čapek, spolupracovala Klementina Jílková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..