SETKÁNÍ ČTENÁŘŮ SLÁVISTICKÝCH NOVIN

Poslední lednovou středu se téměř do posledního místečka zaplnil boardroom  na stadionu v Edenu, kam redakce Slávistických novin (SN) pozvala všechny přispěvatele SN, kteří jsou registrování déle než půl roku. Mezi nimi je i hodně členů OP, kteří se ve větším počtu také akce zúčastnili. Slíbena byla diskuse s p. Tomášem Syrovátkou, který předtím v diskusi na SN vystupoval pod přezdívkou Navar. Nakonec se k překvapení všech objevil i pan generální ředitel Trunda a diskuse tím nabrala správných obrátek.  Za předsednický stůl zasedla vedle obou hostů i téměř kompletní redakce SN a dík patřil především Quelharovi za moderování celé diskuse a samozřejmě Jane, která obětavě zajišťovala organizační část. A všichni si pochvalovali nápad s cedulkami – každý si na svetr nalepil samolepku se svou přezdívkou, a tak zmizel i zbytek anonymity, která se obvykle na internetu projevuje.

Měl jsem osobně původně obavy, jak vše dopadne, protože kdokoliv, kdo občas jen na SN zabrousí, vidí, že vedle spousty krásných příspěvků, které dokazují, že „hlas lidu, hlas Boží“, se tu a tam objevují i příspěvky ve stylu „myslete si, co chcete, ale jedinou pravdu mám JÁ!“  To asi známe z řady diskusí! Ale opak byl pravdou – dotazy byly věcné a byly i zodpovězeny v rámci možností (s ohledem na heslo „co není dotaženo, není dobré zveřejňovat“).  Podrobně je vše popsáno i komentováno na SN, z našeho hlediska jen uveďme, že je dobře, že SN považujeme za spřátelený web a určitě můžeme pochválit fakt, že i OP se připojil ke sponzorům ohlášené inovace SN! Protože SN jsou objektivní, pružné, bohaté na aktuální informace, které jen těžko jinde v takovém rozsahu najdeme.

Pro naši komunitu (vedle příslibů, jak jsou již připravovány akce před zápasy v Praze) uveďme nadmíru potěšitelnou informaci, že Slavia po nedávné dohodě s OP bude připravovat řadu akcí ve spolupráci s místními odbočkami při zápasech venku, dokonce třeba i večer před zápasem. Vedení klubu si uvědomuje, že Slavia má díky OP a jeho odbočkám silné zázemí mimopražských fanoušků a chce toho náležitě využít již při jarních utkáních, a to v Příbrami (tam podle nás není o čem mluvit), v Olomouci (kousek odtud působí po léta Šternberk), Jihlavě (to je Vysočina, nejen s HavlBrodem, Třebíčí či s Pelhřimovem) a v Mladé Boleslavi (tam také bývala silná odbočka, ale spolehněme se i na nedalekou Bělou, Doksy nebo Českou Lípu a snad i Jičín)!

Jak ukazují komentáře i na SN, současné vedení slávistického fotbalu si plně uvědomuje, co pro klub znamenají fanoušci, zvláště ti organizovaní, a jeho reakce je nadmíru pozitivní!

Závěrem celého večera, který neformální diskusí končil až kolem půl dvanácté večer, bylo konstatování  – byla to premiéra, ale rozhodně ne derniéra!  Takže – zase někdy na shledanou!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..