Slávistické akce prosinec 2019

Pomalu se blíží konec podzimní části Fortuna:ligy a zbývá poslední zápas v Slavia v Lize mistrů v tomto ročníku. Čeká nás zimní přestávka a probudí se i mimofotbalový život, převážně na odbočkách. Na co se může slávistický fanoušek chystat a co ho může zajímat? Zde máte krátký přehled akcí.

V neděli 1. 12. 2019 se v předposledním domácím zápase v letošním roce utká Slavie s Karvinou, která uhrála minulé kolo s plzeňskou Viktorkou remízu a obrala našeho pronásledovatele o body. Zápas bude rozhodně těžký a je nutné sešívaní borce podpořit.

V pátek 6. 12. 2019 odjíždí Slavie do Liberce na další zápas v rámci domácí fotbalové soutěže. I Vy se můžete do Liberce vydat autobusy Odboru přátel nebo Tribuny Sever. Rezervace jsou možné na Portálu přátel Slavie.

V sobotu 7. 12. 2019 se konají akce dvě.

Odbočky AREA 114, Veleň, Tribuna Sever a Spořilov pod záštitou Odboru přátel Slavie pořádají pro ty nejmenší slávisty Vánoční besídku se Slávinkou, která bude doplněna i čertem, mikulášem a andělem. Ceý program se odehraje v board roomu a tiskovém centru na stadionu v Edenu. Součástí vstupného je i možná prohlídka muzea, která je aktuálně obohacena o velkou výstavu dresů z celého světa. Besídka začíná v 10:00, rezervace je možná přes Portál přátel Slavie. Více o besídce v samostatném článku během několika dní na našem webu.

Odbočka v Rožďalovicích má svou tradiční výroční schůzi obohacenou o besedu s asistentem trenéra Jaroslavem Köstlem a hráčem A týmu. Sraz všech sešívaných příznivců je 16:00 v rožďalovické klubovně.

V úterý 10. 12. 2019 se Slavie utká s Dortmundem na jejich hřišti. Případný výsledek sice nemá vliv na postup do jarních pohárů ale Slavia výhru potřebuje nejen z hlediska koeficientu a případných finančních příjmů ale tým si plné body moc přeje. Očekává se vyprodaný sektor.

V neděli 15. 12. 2019 od 17:00 odehraje Slavia své poslední soutěžní utkání v tomto kalendářním roce doma s Českými Budějovicemi, které v minulém kole překvapili pražskou Spartu. Bude to rozloučení s hráči, kteří nastoupí před slávistickými diváky až na konci ledna 2020. Přijďte jim všichni poděkovat!

Ve středu 18. 12. 2019 proběhne valná hromada Sportovního klubu Slavia – spolku, kterého je Odbor přátel Slavie členem.

V sobotu 28. 12. 2019 pořádá Odbočka Odboru přátel ve Štětí již 5. ročník derby fanoušků Slavie a Sparty ve Štětí.

V úterý 31. 12. 2019 proběhne rozloučení s kalendářním rokem 2019 tradičním Silvestrovským derby na UMT v Edenu.

Středa 1. 1. 2020 bude již klasicky věnována novoroční procházce slávistů po Praze. Detaily budou včas upřesněny.

Další akce, jako například derby fanoušků ve Strakonicích budou průběžně doplněny.

Prosíme odbočky i všechny ostatní slávisty aby se nám hlásili, v případě akce, kterou zde nemáme uvedenou. Děkujeme!

Sepsal David Ocetník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..