SPOUSTA KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ Z 15. SETKÁNÍ SLÁVISTŮ V HODONÍNĚ

Hodonín, jedno z center pohostinného Slovácka, rodiště prvního československého prezidenta TGM i město plné kulturních i technických památek, byl třetí červnový víkend 2015 hostitelem tradičního Setkání slávistů, v pořadí již patnáctého! Tradice, kterou v roce 2001 založili slávisté z Bělé pod Bezdězem  – oba tehdejší hlavní organizátoři, přátelé Dlouhý a Procházka, nechyběli ani v Hodoníně a zasloužili si zvláštní pozornost všech účastníků, protože založila tradici, i díky níž je OP nejen u nás unikátním spolkem věrných lidí a přátel milovaného klubu.

Pořadatelství se zhostili Hodonínští na jedničku – výborně připravený areál poblíž ZOO (i ta byla cílem několika návštěvníků, kteří třeba přijeli s dětmi), perfektně zajištěné gastronomické zázemí i bohatý doplňkový program,  jímž se Setkání opět zařadilo mezi ty akce, kde není jediným středobodem turnaj v malé kopané, ale zmiňme třeba i charitativní akce, prohlídku města a okolí či večerní zábavy. Bohaté zážitky přinesla i páteční návštěva Mikulčic, jednoho z center pokladu této části země moravské, který zove kvalitní víno. Perfektně připravená ochutnávka s výkladem i možnost následné konzumace ukázaly, že opravdu platí In vino veritas!  Pro starší pamětníky byla až dojemná návštěva místního hřbitova, kde je pochován po své předčasné smrti ve věku 44 let Ríša Šrámek, který vždy, ač cestoval z mnohem větší dálky než ostatní, jen málokdy na akcích Slavie chyběl a dokazoval tak, že Slavia měla a má v tomto kraji vždy výborné zázemí, což dokázalo i letošní Setkání.

Zpočátku se zdálo, že letos nebude akci přát počasí, ale i tady se svatý Petr umoudřil a vše proběhlo hladce a k velké spokojenosti ostatních. Nad hlavami účastníků opět zavlály pentle dokumentující všechny ročníky Setkání na opravené standartě, čímž Šternberští napravili její poškození právě při Setkání před dvěma roky.

Turnaje se nakonec zúčastnilo 19 celků, pohár vítězů poprvé nad svoje hlavy pozvedli členové Fanklubu Hostinné, kteří patří mezi tradiční účastníky Setkání a kteří ve finále porazili 3:1 Rožďalovice! Určitě však počet zúčastněných odboček překročil dvacítku, protože jsme potkávali i členy odboček, které tentokrát nevyslali svoje mužstvo do turnaje v malé kopané.

Hodonínští posadili laťku úrovně hodně vysoko, ale i díky tomu se už hlásí pro příští roky další zájemci na uspořádání turnaje. Na řadě jsou zatím především Klatovští, zájem projevili i třeba v Jičíně či v Chomutově nebo na repete v okolí České Lípy.

Přátelé, loučili jsme se zvoláním: Ať žije Slavia! A děkujeme Vám všem za krásný zážitek!

Dobi

2 thoughts on “SPOUSTA KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ Z 15. SETKÁNÍ SLÁVISTŮ V HODONÍNĚ

  1. Pingback: Odbor přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí

  2. Pingback: 15 celostátní setkání slávistů Hodonín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..