ŠTERNBERK NEZKLAMAL – PRVNÍ SETKÁNÍ SLÁVISTŮ NA MORAVĚ SE VYDAŘILO!

Potkali se u Šternberka

Potkali se u Šternberka

Dlouho, předlouho hledal výbor OP SK Slavia zájemce o pořádání 13.Setkání slávistů v roce 2013. Snad to byl strach z dvojnásobné třináctky, snad ekonomické problémy, ale faktem bylo, že se do pořádání letošního Setkání nikomu moc nechtělo. Až v  lednu se jako deus ex machina objevil moravský Šternberk, město 15 km vzdálené od Olomouce, jako vážný zájemce.

Slovo dalo slovo a od března začali Šternberští s přípravou letošního Setkání, které bylo poprvé v historii na Moravě. Po Bělé pod Bezdězen, 2x Lázních Bělohrad, 2x Rožďalovicích a 2x ČeskéLípě, Příbrami, Mladé Boleslavi, České Třebové, Nečíni a Žilovu to byla poprvé moravská odbočka, která se ujala radostných, ale náročných příprav největší akce slávistů v roce!

Obavy, že vzdálenost mnohé odradí, byly naštěstí liché a po příchodu prvních přihlášek bylo jasné, že i 13.Setkání bude mít důstojnou úroveň. Nakonec se počet startujících mužstev ustálil na čísle 20, další odbočky byly zastoupeny nehrajícími hosty.

Jako každý rok, mělo i šternsberské Setkání čtyři, jak se dnes s oblibou říká, pilíře. Je pravdou, že některé mužstva berou turnaj v malé kopané až příliš prestižně, ale letos naštěstí k nějakým excesům nedocházelo. Pro zájemce o poznávací program byla připravena procházka historickým městem a jeho malebnými uličkami, kdy místní renomovaní průvodci ukázali vše, čím se může město pochlubit – státní hrad, chrám Zvěstování páně s objektem bývalého kláštera, Špitální kostelík, morový sloup před  radnicí, soubor klasicistních domů. Nezapomnělo se ani na návštěvu Muzea času, které připomíná někdejší hodinářskou slávu Šternberka, z níž žel už zbyly jen nárožní hodiny ve tvaru budíku!

Dobře připravena byla i tradiční večerní zábava v sále MKZ, kdy k tanci a poslechu hrála šternberskíá kapela Excess a jejíž součástí byla i charitativní sbírka na oběti povodní i na děti léčené na transplantační jednotce v Praze-Motole.

Dlouho panovala obava, zda nevypadne z programu další důležitý bod – tradiční beseda se zástupcem SK Slavia Praha – fotbal, a.s., protože A-mužstvo bylo tou dobou ještě na soustředění v Rakousku.  Nakonec ani zde nedošlo ke zklamání, přijel nový generální ředitel, p. Šetrle, jehož manželka pochází ze Šternberka! Zajímavá beseda výborně moderovaná předsedou OP př.Krobem se nakonec protáhla téměř na hodinu!

Zmiňme ještě i fakt, že o občerstvení se vzorně starali místní slávisté, o kulinářskou jedničku soutěžila výborná sekaná s makrelou, nechyběl ani stánek Fanshopu či suvenýry OP, které přivezl Jan Čapek. Přítomni byli téměř všichni členové nového výboru, kteří mj. výrazně pomohli na štábu při zápisu výsledků a sledování průběhu turnaje. Poděkovat musíme i starostovi města za jeho milá slova na uvítanou, ale v nemalé míře i svatému Petrovi – předpovědi byly mnohem pesimističtější než převážně slunečná skutečnost! A samozřejmě i organizátorovi celé akce, Pavlu Vavrušovi!

Závěrem ještě trochu statistiky, kde z pořadí poznáme i zúčastněné odbočky a slávistické skupiny, k nimž přidejme i odbočky, které byly zastoupeny pouze divácky – Bělá pod Bezdězem, Brandýs nad Orlicí, Frenštát pod Radhoštěm, Kolín a Pekhřimov! Vítězem se stala nově založená odbočka z Mnichovic u Prahy! – Pořadí tedy má tuto podobu: 1.Mnichovice, 2. XI FO-OP Slavia, 3. Žilov, 4.Šternberk, 5. Rožďalovice 1, 6. Chomutov, 7.Sudovo Hlavno, 8. Příbram, 9. Rožďalovice B, 10. Dobříš, 11 Veleň, 12. Hostinné, 13. Žatecko, 14. Tribuna Sever, 15. Nečín A, 16. Fanklub, 17. Divoký Západ – Klatovy+Karlovarsko, 18. Nečín B, 19.Hodonín, 20. Vikingové z Lípy.

Zbývá tak jediná otázka – kde příště? Přípravy totiž začínají vždy již po posledním hvizdu sudího a po posledním tónu kapely na zábavě!

Dobi

One thought on “ŠTERNBERK NEZKLAMAL – PRVNÍ SETKÁNÍ SLÁVISTŮ NA MORAVĚ SE VYDAŘILO!

  1. Pingback: FO SK Slavia Praha » Blog Archive » TRIBUNA SEVER ZAKLÁDÁ VLASTNÍ ODBOČKU ODBORU PŘÁTEL SLAVIE!

Comments are closed.