Teď si to vše teprve užívám, říká Martin Berkovec, který v době dovolené přijel kvůli rozhovoru s Janem Čapkem na Slavii

Když jsem s Tebou dělal rozhovor naposledy, tak jsem říkal, že půjde o to, kdo z Vás dvou, z Tebe a Kamila Čontofalského se nakonec stane jedničkou. Nakonec to dopadalo pro Tebe tak, že na skóre určitě vedeš.

Na skóre určitě vedu, ale on je stále jednička, protože je zkušenější. Když jsem chytal já, tak obrana líp bránila, takže na skóre bych to zase tak nebral.


Zaskočil jsi po zranění Čontyho velice rychle, ale jak se ukázalo, místo aby kluci pomohli Tobě, byl opak pravdou – asi to nebude jen o štěstí

Já bych řekl, že mi kluci v těch zápasech pomohli hodně a potom už brankař se snaži držet si svůj standart a nedělat chyby a k tomu mi rozhodně obranci pomohli…Ale na druhou stranu, od toho tam brankář vlastně je, aby něco chytil, já jsem byl rád, že na mě něco v těch zápasech šlo….

 

Když je dobré utkání s vychytanou nulou, tak okolí se určitě ozývá, jsi pak v jednom kole.

To je pravda, po derby, když to skončilo 1:1, tak se všichni ozývali. Bylo to hezké. Když je tam ta nula, tak je to ještě hezčí. Jsem moc rád a teď si to teprve užívám.

 

Těch několik zápasů sis obranu dirigoval sám nebo  bys někoho jmenoval, kdo ti zvlášť pomohl

Tak snažil jsem se sám ale, jelikož chodi docela hodně lidi, tak to není moc slyšet, takže bych řekl, že každý diriguje toho druhého. Tak to má podle mě být….

 

Co ti k tomu říká táta ? On má své zkušenosti, Martin Vaniak Ti jistě také něco říká.

Oba mi radí. Já teď poslouchám Martina Vaniaka, to je jasný, ale otec k tomu má také připomínky. Teď mě chválil, výhrady neměl. Spíše mě chválí.

 

Jsou nějaké odezvy z Chebu, kde tě stále určitě sledují ?

Odezvy jsou. Psali mi trenéři, kteří mě dřív trénovali v žácích. Potřebuju tady získat dres, protože ten trenér, co mě trénoval v žácích, má v Chebu síň slávy a poprosil mě o něj. Tak mu ho dám a budu tam taky viset. Tedy můj dres!

 

Z Tvých kamarádů a spoluhráčů to někdo dotáhl také tak daleko?

Z mých kamarádů ,  co já vím, tak je Alois Hyčka v Ústí nad Labem, jinak nevím, jestli někdo kope Gambrinus ligu. Ale co není, může být….

Od Tvého otce jsem se dozvěděl, že v Tvém pokoji udělal Tvoji síň slávy.

Je to v obýváku, mám tam takovou zeď, kde mám všechny úspěchy od doby, kdy jsem začínal v Chebu. Je toho tam celkem dost, ale trpí tím moje sestra, protože ta nemá skoro nic.

 

Jak budeš trávit svoji dovolenou? Po úspěšném začátku ses zařadil do kádru.

Dovolenou budu trávit doma. Pojedu konečně po dlouhé době do Chebu. Potom jedu s přítelkyní, se sestrou a jejím přítelem na týden někam do lázní si odpočinout.

 

Tak ti přeju příjemnou dovolenou a na podzim, ať se daří.

 

Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..