V ROŽĎALOVICÍCH SE TRADIČNĚ „REJdilo“

Lehčí tón líčení zajímavých akcí na našich odbočkách vyvolává někdy i použiti některých méně obvyklých výrazů. Věřím však, že i nejzavilejší obhájci čistoty českého slovníku mi odpustí spojení názvu významné společenské akce pro děti i dospělé z Rožďalovic a okolí se slovesem rejditi.  Slávistický Dětský maškarní rej a večerní  Rej masek pro dospěláky, pořádané zpravidla druhou březnovou sobotu, totiž již po léta patří mezi nejoblíbenější akce v městečku mezi Nymburkem a Jičínem, tradičně se prostě v sále místní radnice v prvním patře budovy na náměstí rejdí.

Odpoledne je pro děti připraven bohatý program, kdy o zábavu se  letos  již podesáté staral především oblíbený Krejčík Honza, hlavním lákadlem večerního reje je soutěž o nejhezčích 15 masek, kde 1.cena je nadmíru atraktivní – uzené selátko. Letos se sešlo masek na šedesát!

Dny před rejem byly i letos pro rožďalovické slávisty více než hektické – je třeba vše připravit a sál po slávisticku vyzdobit. Místo dlouhých řečí si tak prohlédněte několik obrázků z příprav i průběhu celého „rejdění“. A do Rožďalovic tak právem opět posíláme velkou jedničku s hvězdičkou za zdařilou akci pro děti i dospělé!

Dobi

/článek nebyl redakčně upraven/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..