V TRUTNOVĚ NA KUŽELKY VYZRÁL VÁCLAV SMETANA

Slavia Fans Krkonoše je mladá parta slávistů z Trutnova. Jezdí na fotbal, jezdí na různé slávistické akce. Možná nejsou tak nápadní, ale určitě jsou aktivní. Letos v srpnu prvně zorganizovali první vlastní akci – zdolali jsme pod jejich vedením Sněžku.

Druhé pozvání k jejich akci nebylo obecné. Chtěli skromně vyzkoušet sportovní akci sami mezi sebou a mezi nejbližšími přáteli v červenobílé víře. K turnaji v kuželkách vyslyšeli pozvání přátelé z odboček Fans Spořilov a Kolína.

Hrálo se v sobotu 11. listopadu. Trutnovská kuželkářská herna i zázemí vypadají nově. Čtyřdráha je prostě nádherná, divácká tribuna pro člověka neznalého kuželek obavy lehce provokující. Místní borci z klubu zde hrají třetí nejvyšší soutěž a mají postupové ambice.

Nyní zde my. Parta třiceti lidí. Pětadvacet odvážných. Správným obutím vybavených. Výpůjčka od kamaráda povolena. Nejprve s posvátným respektem jsme okukovali, místní pánové nás i do útrob kuželkářské strojovny zavedli. A na srdce nám kladli mnohé základy kuželkářského umění.

Nu, každému z nás dařilo se s tím jinak výsledkově naložit. Však to vypovídají výsledky. Čímž nezpochybňuji vrozený talent, momentální formu, letité zkušenosti či třeba sportovní štěstíčko kohokoliv z nás.

Prostě nejlepší z nás byl hned od prvního kola Václav Smetana. Člen výboru a hospodář Odboru přátel, Kolíňák, sportovec svoji podstatou fyzickou i duševní. Počínal si rozvážně a šetřil hody mimo kuželky. Když v druhém kole shodil 61 kuželek, bylo o jeho triumfu jasno. Třetí kolo už hrál na statistiku. Věděl, kolik potřebuje… A toho dosáhl. 148 bodů je krásný výsledek. Vítězný!
Marně jej tak stíhal Jaroslav Okopský (i my další). Jarda finišoval 50 body, ale ještě 9 bodů chybělo. Celkem totiž 139.
Třetí byl Libor Kubík starší. Starší, protože jeho syn zdárně vede místní odbočku, byl duší turnaje a občas nás trochu popoháněl k akci. Jeho tatínek se s devadesáti body po druhém kole ocitl na druhém místě. Ale Jardovu finiši neodolal. 134 bodů celkem.

Od čtvrtého do osmého místa se slávističtí kuželkáři krásně vměstnali do rozdílu 3 bodů – Tomáš Brhel, Ondřej Bezstarosti, jan Pechal a Štěpán Landa.

Z dalšího pořadí ještě zmiňme Jakuba Hospodku. Jeho 53 bodů ve třetím kole bylo druhým nejvyšším toho dne.

Nejlepší ženou se stala Ilona Kotrbová. Vyhlásil to Libor Kubík. Řekl to celkem jistě. A jistě ví, o čem mluví. A my mu to věříme. I tabulka hovoří jasně.

Celkem tedy pořadí o 25 hráčích, na jedné dráze hrály svou soutěž ještě čtyři děti. Výsledky jsou oficiálně tajné. Zvítězily všechny.

Po vyhlášení nastal čas dobesedovat, pročistit obložené mísy na stolech. Skvělé a moc dobré jídlo tam bylo!
Někdo se pak chystal k domovu, někdo k další společně akci nočním Trutnovem. Tak to má být.

Závěrem: Trutnov a Krkonoše jsou slávistické. Skvělou partou, která nás k tomuto odvážnému sdělení opravňuje, jsou přátelé ze Slavia Fans Krkonoše. Takže díky přátelé za obě vaše letošní akce. Za vaši partu. Za dílo, které ve jménu Slavie činíte.

Slavii zdar.
Zapsal Michael Janáček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..