Výborná propagace Slavie v Nepomuku

Poslední říjnovou neděli jsme měli spolu s kolegou Milanem Dünghübelem z naší žilovské odbočky možnost navštívit pro nás slávisty velmi zajímavou akci. Jednalo se o slavnostní ukončení podzimu sezona 2010/11 žákovských týmů ročníků 1996 a 1998, fotbalového klubu z Nepomuku, kteří hrají krajské soutěže Plzeňského kraje.

Akce se uskutečnila na střelnici Plzeň- Lobzy a není jen náhodou, že právě slávisté podpořili mladé, začínající fotbalisty. Pan Josef Jiřinec vedoucí mládeže i šéftrenér nepomucké omladiny a jeho paní Jindřiška, dobrá duše týmu, jsou srdcem naši, červenobílí! Vždy’t ve svém předchozím bydlišti v Bernarticích u Trutnova založili čilou odbočku OP!
Z Prahy přijeli dokonce dva hráči A – týmu Slavie, Stanislav Vlček s Jakubem Horou a ředitel pro komunikaci Mgr. Ondřej Zlámal, tradiční návštěvník podobných akcí. Ptáte se, proč nepozvali místní ,,Viktoriány“, když většina kluků právě prvnímu týmu Gambrinus ligy, Viktorii Plzeň fandí? Pozvali nebo se o to alespoň pokusili, ale bohužel se setkali s naprostým nezájmem a nepochopením ze strany funkcionářů Viktorie! O to větší uznání si zasluhují naši, vydají se v neděli , v čase volna nějakých sto kilometrů podpořit žáčky Nepomuku, i když nevědí, zda vůbec budou přítomni nějací slávisté a to všechno v situaci, v jaké se Slavia momentálně nachází.Musím Vám říci, že jsem byl to odpoledne na Slavii právem hrdý!
Oba hráči klukům vyprávěli o svých, fotbalových začátcích, o přístupu k fotbalu, o svých vzorech, Jakub jmenoval Davida Villu, útočníka Barcelony. Standa zavzpomínal na slavné vítězství Slavie v předkole Ligy mistrů nad Ajaxem Amsterodam, na postup do skupiny této velké soutěže. Mimochodem samotná utkání Ligy mistrů považuje za vrchol své, bohaté, fotbalové kariery. Ondřej musel reagovat na otázky ,,Dospěláků“ ohledně současných problémů Slavie, dvě hodiny utekly jako voda.
Standa s Jakubem ještě podepsali pro kluky a holky plakáty SKS, hráčské kartičky, rozdali ocenění nejlepším a ještě před jejich odjezdem došlo na společnou fotografii s mladými příznivci Slavie.

My jsme se také rozloučili a zároveň poděkovali nejen za možnost se zúčastnit, za přátelské přijetí, ale také za vyníkající pohoštění z dílny paní Jindřišky a několika přítomných dam. Vyměnili jsme si navzájem na sebe kontakty a já se nakonec dozvěděl od paní Jindry , že mě od vidění znají, vidí mě totiž na domácích zápasech SKS, když přivazuji naši žilovskou vlajku na zábradlí v prostoru pro vozíčkáře mezi hlavní a severní tribunou.Jak je ten svět malý?
Ať žije Slavie Praha a všichni její opravdu věrní fanoušci!

Pavel Moulis, odbočka Žilov