ZA JANEM PÁSKEM (2. 6. 1957 – 21. 3. 2020)

Posílám všem věrným slávistům smutnou zprávu, že nás dne 21. 3. 2020 náhle opustil velký a zarytý fanoušek Slavie Praha, člen odbočky Odboru přátel v Libochovicích Jan Pásek. Byl to dobrý kamarád a fanoušek tělem i duší. Slavii byl ochoten v dobách zlých přispívat finančními prostředky a jako jeden z mála dodnes vlastnil akcii společnosti SK Slavia Praha-fotbal. Byl zakládajícím členem odbočky OP v Libochovicích, rád se zúčastňoval všech akcí a především navštěvoval všechny domácí fotbalové zápasy.  Naposledy před čtrnácti dny, kdy byl zklamán, že jsme neporazili v derby Spartu. Protože rád cestoval, byl v minulosti na hodně zahraničních destinací, kde naše Slavia hrála. Naposledy navštívil s námi Dortmund. Škoda jen, že se nevydal loni do Barcelony, to by byl pro něho zážitek, o který hodně stál.

Jan Pásek zcela vpravo

V soukromém životě mu brzy vážně onemocněla manželka, která byla nakonec upoutána na invalidní vozík a před několika lety zemřela, děti neměli. Byl politický činný a zastával několik důležitých funkcí, několikrát byl zvolen do zastupitelstva města a vykonával post starosty. Pracoval jako technik v několika místních firmách. Odmalička sportoval, v mládí hrál basketbal a fotbal, poté dlouhá léta působil jako basketbalový rozhodčí. To byl jeho sport. Navštívil ME v basketbalu v Rumunsku a v  loňském roce si vysnil, že poletí do Číny na MS, to se mu bohužel nepovedlo. Předtím navštívil se svými kamarády několikrát MS v hokeji.

Přejeme si, aby mu tam nahoře dělala naše Slavia radost jako v roce 2019 a i pro něho získala dvacátý titul, který chtěl s námi oslavit. 

Čest jeho památce.

Ing. Petr Krček, předseda odbočky Odboru přátel v Libochovicích  

One thought on “ZA JANEM PÁSKEM (2. 6. 1957 – 21. 3. 2020)

  1. K úmrtí př.Páska

    Každá smrt věrného slávisty je nadmíru smutná! A pro mou dušičku dvojnásob! Moje máma se narodila v blízké Evani a dětství prožívala v sousedním Křesíně, později přímo v Libochovicích, podle toho, jak její tatínek, můj dědeček, měl učitelské místo. Zkrátka pod Hanšpurkem, známým pod názvem Házmburk… Pak už coby sirotek bydlela v Roudnici a po válce pak pomáhala obnovovat české školství v Litoměřicích! Takže odchod dobrého krajana bolí zvlášťˇ! Příteli Pásku, nechť je Vám tam nahoře dobře! Pozdravujte Pláničku, Bicana, Frantu Veselého a všechny ty naše nádherné hvězdy, stejně jako Martina Růžka nebo Miroslava Horníčka a další!!! V úctě Váš Dobi – Dr.Michal Dobiáštato

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..