ZA VLADIMÍREM MALÝM (1965–2020)

Dne 21. prosince 2020 nečekaně opustil pozemské slávistické řady zakladatel a předseda odbočky Odboru přátel v Třebíči přítel Vladimír Malý. Rodák z Kralic nad Oslavou již nikdy neobleče sešívaný dres, neusedne na tribunu stadionu, neroztočí nad hlavou šálu v radostném gestu. 

Fotbal byl jeho vášní. Aktivně jej hrál, působil jako trenér. Hodlal se výrazně angažovat ve snahách o povznesení třebíčského klubu HFK.  Jistě by to dokázal. Byl člověkem s pevnou vůlí, uměl jít houževnatě za vytčeným cílem. To ostatně dokázal i rozhodnými kroky při zakládání třebíčské odbočky OP a jejím zodpovědném vedení. Za to mu patří velké poděkování a úcta.

Samozřejmostí pro něho byla podpora sešívaných, ať hráli doma či na hřišti soupeřů. Žádná vzdálenost nebyla pro „muže s knírkem“ nepřekonatelná. Často na cestu vyrážel s milovanou rodinou, manželkou Zdenou, dcerou Lucií a synem Martinem. Slávistická víra ho neopouštěla ani v dobách nepříznivých, o to více se těšil ze současných vítězství. Těžko si představit, že u dalších již nebude.

Čest jeho památce!

výbor Odboru přátel

4 thoughts on “ZA VLADIMÍREM MALÝM (1965–2020)

 1. Tomáš Zachat

  Doufám, že v kase je na kytku, či věneček se sešívanou stuhou a slávistickou hvězdou. Díky a R.I.P. Tomáš Zachat, člen OP – TS

  Reply
 2. Tomáš Prokopec, Polička

  Čest památce Vlaďovi. Neskutečný borec, usměvavý, obětavý.
  OP Polička

  Reply
 3. Zdeněk Roček

  Znal jsem Vláďu 35 let, člověk který Slávií doslova žil. Obětavej, skromnej kluk, vždy ochotnej pomoct, bude moc chybět Odpočívej v pokoji Vláďo. Zdenek R.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..