ZA VLADIMÍREM MALÝM (1965–2020)

Dne 21. prosince 2020 nečekaně opustil pozemské slávistické řady zakladatel a předseda odbočky Odboru přátel v Třebíči přítel Vladimír Malý. Rodák z Kralic nad Oslavou již nikdy neobleče sešívaný dres, neusedne na tribunu stadionu, neroztočí nad hlavou šálu v radostném gestu. 

Fotbal byl jeho vášní. Aktivně jej hrál, působil jako trenér. Hodlal se výrazně angažovat ve snahách o povznesení třebíčského klubu HFK.  Jistě by to dokázal. Byl člověkem s pevnou vůlí, uměl jít houževnatě za vytčeným cílem. To ostatně dokázal i rozhodnými kroky při zakládání třebíčské odbočky OP a jejím zodpovědném vedení. Za to mu patří velké poděkování a úcta.

Samozřejmostí pro něho byla podpora sešívaných, ať hráli doma či na hřišti soupeřů. Žádná vzdálenost nebyla pro „muže s knírkem“ nepřekonatelná. Často na cestu vyrážel s milovanou rodinou, manželkou Zdenou, dcerou Lucií a synem Martinem. Slávistická víra ho neopouštěla ani v dobách nepříznivých, o to více se těšil ze současných vítězství. Těžko si představit, že u dalších již nebude.

Čest jeho památce!

výbor Odboru přátel

3 thoughts on “ZA VLADIMÍREM MALÝM (1965–2020)

 1. Tomáš Zachat

  Doufám, že v kase je na kytku, či věneček se sešívanou stuhou a slávistickou hvězdou. Díky a R.I.P. Tomáš Zachat, člen OP – TS

  Reply
 2. Tomáš Prokopec, Polička

  Čest památce Vlaďovi. Neskutečný borec, usměvavý, obětavý.
  OP Polička

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..