DVAKRÁT NEVSTOUPÍŠ DO STEJNÉ ŘEKY

Rozhovor Jana Čapka s trenérem A-mužstva Michalem Petroušem.

 

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Už je to taková fráze, ale co bys k tomu ještě dodal?

Že jsem ani na chvilku nezapochyboval Slavii nenechat ve štychu.

 

Nedá mi to, abych se Tě nezeptal. Po svém odvolání jsi snad tušil, že se jednou vrátíš. Jestli si začal přemýšlet – kde jsem udělal chybu, co bych mohl udělat lépe?

Člověk se stále učí. Myslím, že jsem v mnoha věcech o dost zkušenější. Ničeho, co jsem udělal při prvním angažmá u A-týmu, nelituji.

 

Myslíš, že prospělo vzít si jako asistenta Knoflíčka?

Tak určitě. Vždycky hlavní trenér by měl mít u sebe člověka, na kterého se může spolehnout, a kterému důvěřuje. U kterého má zaručeno, že nebude za rohem říkat, že to dělá špatně a on že by to dělal lépe. Myslím si, že tohle u nás nehrozí, o všem se bavíme otevřeně, byť každý máme občas jiný názor. Konečné rozhodnutí je vždy na mně.

 

Ještě bych se zastavil u dvou hráčů. Jako trenér  jsi přivedl Ondru Petráka před třemi roky, výborná defenzivní hra, rychlá hra s míčem, kvalitní rozehrávka. Nyní jako by ustrnul. Potom je tady druhý hráč, jenž je naprostým opakem. Martin Dostál! Občas chybující, ale vypracoval se do kvalitního obránce.

Martin je velice spolehlivý hráč a pro každého trenéra velice cenný. Určitě si našel v kádru Slavie své místo.

Myslím, že Ondrovi krátká pauza v této chvíli jen prospěje. Na toto téma jsme se spolu samozřejmě bavili a on se k tomu postavil velice sympaticky.

 

Když zavzpomínám, tak jsem si říkal, že ten hráč tady moc dlouho nevydrží. To je naprosto kvalitní hráč.

Je. Už nyní je o něj zájem. Ale myslím si, že by ještě alespoň jednu sezonu měl ve Slavii odehrát. Je žádaný. Když teď jeden nebo dva zápasy nehraje, tak to nic neznamená. Všichni už vědí, že je to kvalitní hráč.

 

Myslíš, že už tu máme hráče, abychom se mohli porvat o poháry? Ta kostra už je spolu tři roky.

Jsem přesvědčený, že tento kádr má na to hrát o ty nejvyšší příčky.

 

Posledními výsledky sis nepřímo řekl o prodloužení.

To je spíše otázka pro vedení. Děláme si svou práci, děláme ji,  co nejlépe dokážeme, mám nějakou vizi, co se týče herního systému a vůbec pohledu na hru, jak by měla vypadat. To, že to kluci splnili během takhle krátké doby,  je jedině dobře a profitují z toho samozřejmě oni a fanoušci. To musí samozřejmě posoudit jiní. Je to pro mě čest trénovat Slavii.

 

Teď nás čekají týmy spíše méně kvalitní. Myslíš, že by mohlo dojít k podcenění? (Dodejme, že rozhovor proběhl před oběma zápasy se sestupujícími celky, pozn. red.)

Ne. Myslím, že kluci se z toho už z dřívějška poučili. Lidi vědí, že do toho umí dát i srdíčko a jet nadoraz. Tohle od nich teď budou požadovat v každém utkání, a pokud to tam neuvidí, tak jim to dají patřičně najevo.

 

Hráči jakoby mávnutím kouzelného proutku se naučili hrát i bez balonu. Aspoň takové poznatky mám já.

S balonem je to pro každého lehčí, ale hru bez balonu já řadím minimálně na stejnou úroveň. Na to jsme apelovali, zlepšit pohyb bez balonu, i když ten balon nedostane, tak vytvoří pozici pro spoluhráče, který z toho může profitovat. Já to řadím na stejno. Kluci si mohou říkat, že nedostali balon, ale tak to nemohou brát.

 

Závěrem Ti přeji, ať Ti nastoupený kurz vydrží, co nejdéle.

A ještě bych Vám oběma rád poděkoval za  návštěvy odboček, za besedy mezi fanoušky, zajíždíte  i s I. Knoflíčkem i do vzdálených míst.

Díky. A jak se říká: Kurs severovýchod!!!

=

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..