Jiří NEDVÍDEK – 8O LET! (*9.2.1931)

Tradiční druhý úterek v měsíci v restauraci U parašutistů, kde se pravidelně scházejí slávističtí internacionálové, měl ve své únorové podobě krásný rámec. Kamarádi i hosté z SK a z OP mohli popřát vše nejlepší jednomu z nejpopulárnějších internacionálů, Jiřímu Nedvídkovi,  ke vzácnému životnímu jubileu.

I Jiří Nedvídek byl produktem fotbalově slavného ročníku 1931, jeho „spolurodáky“ byli například stříbrní medailisté z Chile – kapitán Ladislav Novák, brankář Viliam Schrojf a především Josef Masopust, s nímž má dokonce stejný den narození!

Jirka Nedvídek oblékal dres Slavie v letech 1957-62, Slavii však nosil v srdci po celý život. Jako trenér mládeže, vášnivý fotograf i dlouholetý člen výboru OP, kde vždy reprezentoval partu internacionálů! Nejvíce se však zapsal do paměti a srdcí slávistů v sezóně 1968/69. Byl to ročník, kdy se naše vlast vzpamatovávala ze šoku způsobeného sovětskou okupací (liga začala o 5 týdnů později, i Eden se stal tábořištěm „vstupců“ v železných, hranatých maringotkách). A Slavia patřila k těm, jejichž rozjezd byl nejpomalejší. Odnesl to trenér Havránek, jistě vynikající trenér (což dokázal mj. i na lavičce úspěšných olympioniků), ale pro ligový fotbal byl asi až přílišným snílkem a poetem. A právě Jirka Nedvídek jej na lavičce v průběhu sezóny vystřídal a dovedl Slavii k možná až nakonec nečekané záchraně při posledním zápase sezóny právě s Duklou Banská Bystrica. Na podzim se však marast opakoval a Jiří Nedvídek po vzájemné dohodě skončil.

Jistě mu můžeme popřát i jménem čtenářů našeho webu „mnoga ljeta“, co nejvíce zdravíčka a další stovky krásných fotek z jeho vždy pohotového fotoaparátu! Snad opět i z radostných chvílí se Slavií!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..